2019.05.09 – Tydzień bez barier

Maj 9, 2019 by
Kategoria: Wydarzenia

Dziękuję Mai za zaproszenie na to specjalne wydarzenie we Wrocławiu. W imieniu organizatorów zapraszam Was.

Szanowni Państwo,

z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych obchodzonego na całym świecie 5 maja Federacja Kibiców Niepełnosprawnych w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Ekstraklasą SA organizują drugą edycję “Tygodnia bez barier”. Akcja ma na celu uwrażliwienie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz uświadomienie, że osoby te są pełnoprawnymi kibicami na polskich stadionach piłkarskich.

WKS Śląsk Wrocław wraz z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych włączają się w obchody „Tygodnia bez barier” poprzez kilka inicjatyw. W miniony weekend piłkarze zespołu Blind Football Śląsk Wrocław zdobyli Puchar Polski pokonując w finale Wisłę Kraków, zaś przedstawiciele KKN uczestniczyli w eskorcie wyprowadzającej piłkarzy Śląska na wygrany mecz Lotto Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec.

Kulminacyjnym punktem wrocławskiej akcji będzie liczny udział osób z niepełnosprawnościami w sobotnim meczu Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Wisła Płock, który rozpocznie się w najbliższą sobotę 11 maja o godzinie 15:30 na Stadionie Wrocław. Zachęcamy wszystkie ośrodki i organizacje pozarządowe skupiające osoby z niepełnosprawnościami do zgłaszania się po bezpłatne wejściówki na ten mecz. Pokażmy dostępność wrocławskiego stadionu oraz potencjał niepełnosprawnych Dolnoślązaków. Zgłaszać się mogą także osoby niezrzeszone.

Kontakt: Michał Fitas: e-mail: [email protected]; tel.: 783 930 094.

Przed meczem kibice z niepełnosprawnościami będą uczestniczyli m.in. w eskorcie piłkarzy.

- Stadion Wrocław to jeden z najlepiej dostępnych obiektów piłkarskich dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Nie zapełniałby się on jednak regularnie kibicami o specjalnych potrzebach, gdyby nie otwartość WKS Śląsk Wrocław oraz wieloletnia działalność Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Nie bez znaczenia jest przychylność samorządów – zarówno wrocławskiego, jak i dolnośląskiego. Zachęcam osoby z niepełnosprawnościami do przyjścia na sobotni mecz i wspólnego podkreślenia naszej godności i niezależności. Osobom z dysfunkcjami wzroku Fundacja Katarynka wraz ze Śląskiem zapewnia audiodeskrypcję. Bądźmy tego dnia razem!!! – apeluje Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

Zachęcamy do promocji tego wydarzenia. Pokażmy wspólnie, że polskie stadiony są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a kluby otwarte i wrażliwe na potrzeby ludzi ze specjalnymi potrzebami. Jesteśmy przekonani, że akcja będzie pozytywnym akcentem kończącego się sezonu i co najważniejsze – zachęci kibiców z niepełnosprawnościami do regularnego uczestnictwa w meczach piłki nożnej w Polsce.

clip_image002

Paweł Parus
Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Klub Kibiców Niepełnosprawnych
KRS: 0000382519; NIP: 8943019448
www.kkn.wroclaw.pl
www.facebook.com/StowarzyszenieKKN

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...