“Akademia lemoniady”

Maj 24, 2018 by
Kategoria: Edukacja

To jest jeden z lepszych projektów o jakich słyszałem dla osób dorosłych. Dzięki Thomasowi, także my możemy popatrzeć na to jak osoby z zespołem Downa uczą się przedsiębiorczości sprzedając lemoniadę.

Po pierwsze lemoniada to naturalny produkt wytworzony z cytrusów. Po drugie jest to przedsięwzięcie obejmujące zazwyczaj 5-10 miejsc w danym mieście w szczególności na południu Stanów. Oto jak wyglądało w Huston, w tym roku w maju.

image

https://m.chron.com/neighborhood/heights/news/article/Down-syndrome-students-learn-by-selling-lemonade-12931720.php?is_eu=1

Podczas weekendu 5-6 Maja w 9 sklepach Krogera, osoby z zespołem Downa otworzyły swoje stoisko sprzedaży lemoniady. Głównym celem było zdobycie wiedzy na temat wykorzystania liczenia i przedsiębiorczości w życiu. Akademia Lemoniady funkcjonuje od 2014 roku w ramach Down Syndrome Academy. 55 uczniów akademii wzięło w tym roku udział w tym evenecie. Jest on mechanizmem wpisany w edukację osób dorosłych z ZD i odnosi sukcesy, jak można przeczytać o tym wydarzeniu.

Jak odwiedziłem stronę Akademii to byłem pod wrażeniem, różnych przedsięwzięć jakie są prowadzone. Tutaj nauka zmiany opony w samochodzie!

https://www.facebook.com/DownSyndromeAcademy/

image

Dla mnie super pomysły, który nie tylko kształtuje możliwości osób z ZD, ale integruje je.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...