Badania nad zespołem Downa…o zapobieganiu chorobie Alzheimera

kwiecień 5, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Wiem, że nie rozumiecie wszystkiego co opisuje w tego typu relacjach. Sam nie zawsze lubię o tym pisać, gdyż badane są często “wyizolowane” przypadki, by określić ich teoretyczne uwarunkowania…a nie uwzględniają one różnych innych czynników jak polimorfizmy obecne w organizmie. ALE PISZĘ O TYM BYŚCIE MOGLI MÓWIĆ, ŻE WCIĄŻ BADA I SZUKA SIĘ ROZWIĄZAŃ W ZD. Uśmiech

Pierwszy raport dotyczy zapobiegania chorobie Alzheimera w zespole Downa. Eksperyment z udziałem myszy Ts65Dn polegał na tym by jeszcze na etapie embrionu, w momencie kształtowania się mózgu, podać peptyd, określony jako P021. Jest to zatem związek powstały z połączenia kilku aminokwasów połączeniem peptydowym, w tym przypadku zarządzany przez gen CNTF. Należy do grupy rzęskowych czynników neurotroficzny ściśle związanych z przeżywaniem nowo wygenerowanych komórek (obok mózgowych czynników neurotroficznych BDNF).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Peptydy

www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=1191244

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28368015/

W efekcie uzyskano kilka istotnych potwierdzeń wskazujących, że tego typu stymulacja chroni mózg poprzez poprawę funkcjonowania czynników troficznych BNDF odpowiedzialnych za neurogenezę chociażby. W efekcie u dorosłej myszy zaobserwowano wyraźne wyhamowanie typowego dla choroby Alzheimera, degradacji mózgu z wystąpieniem demencji.

Mój komentarz:

1.Tego typu peptydy są w miarę łatwe do uzyskania.

2.Podobny efekt można uzyskać w inny nieco sposób korzystając z PQQ i kurkumy.

http://www.zespoldowna.info/pqq-czym-jest-cz-2-o-hamowaniu-starzenia-komorki-i-poprawie-funkcji-poznawczych.html

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-kurkuma-a-bdnf-czyli-uczenie-sie-o-to-sie-nikt-nie-spytal-przypominam-zatem.html

http://www.zespoldowna.info/bdnf-wyjasnienie.html

3. Z mojej strony badanie to nie uwzględnia częstotliwości występowania polimorfizmów genu BDNF odpowiedzialnego za zmiany nastrojów, ale i występującego w chorobie Alzheimera, w schizofrenii, co jest wadą w ujęciu pragmatycznym.

http://www.zespoldowna.info/jak-mthfr-wplywa-na-uklad-krazenia-i-problemy-metaboliczne.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...