Badania w kierunku suplementów, czyli jak to w ZD jest cz.48

maj 6, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

W związku z faktem, że wracacie do pytań na które już odpowiadałem, w aspekcie badań, pozwalam sobie na przedstawienie kolejnej porcji i sugestii dotyczących tego jak można je analizować.

 

image

1.Hemoglobina glikowana

Mamy tutaj wskazanie do hipoglikemii. Jest to tak samo poważny stan jak poziom przekraczający normy. Należy sprawdzić w dalszych badaniach z czego wynika ten stan. W ZD występowanie tego typu przypadków jest częste i wynika z chorób autoimmunologicznych tudzież po prostu typologii cukrzycy 2 lub alzheimerowskiej typu 3.

2.W kontekście tarczycy sprawdzamy poziom ferrytyny, która jest na typowym dla ZD niskim poziomie. Stąd drugi krok to sprawdzenie fT3 i fT 4. Biorąc pod uwagę brak badania fT3, kluczowe jest fT4 które mówi o poziomie 2,03 ng/dl co jest wartością wysoką. Sprawdzamy TSH 0,757 uIU/ml jest wartością bardzo niską.

Analizujemy do tego witaminę D3, która jest na dobrym poziomie 53,7 ng/ml

W związku z faktem braku badań w kierunku witaminy B9, B12 trudno jednoznacznie stwierdzić, czy występują tutaj jakieś zależności przez pryzmat występowania polimorfizmów. Sama homocysteina jest na poziomie 5,9 umol/l co nie jest wartością złą, ale nie wiemy czy jest to efekt dobrej suplementacji np. Zastanawiającym w tym wypadku jest wysoki poziom MCV, który tutaj może sugerować występowanie deficytów witamin B12.

Z pewnością te wyniki tarczycy wymagają regulacji i zdecydowanego zmniejszenia dawki tyrozyny jeżeli jest podawana, o czym powinien zadecydować lekarz.

3.Cholesterol całkowity jest na bardzo niskim poziomie, ale bardzo dobrze wyglądają poszczególne jego frakcje, gdzie HDL jest na poziomie 55,43 a LDL 71,02 przy bardzo niskim poziomie trójglicerydów.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...