Badanie amoniaku zasady

Listopad 30, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Ostatnio temat badania poziomu amoniaku jest przez Was bardzo często poruszany. Macie prośby jak powinno wyglądać takie badanie. Postaram się podać kilka wskazówek.

Badanie amoniaku sprawia zawsze dużą ilość kłopotów. Jednym z powodów jest to, że składowany w próbówce bardzo szybko tężeje i wzrasta jego plazma. Z tego powodu wybór laboratorium, które wykonuje takie badanie ma kluczowe znaczenie, gdyż istotny jest czas między pobraniem krwi do badania a odseparowaniem plazmy.To musi być zrobione nie później niż 15 minut od pobrania!!!!

Utrzymywanie plazmy musi podlegać określonym rygorom o czym w załączniku.

http://www.acb.org.uk/Nat%20Lab%20Med%20Hbk/Ammonia.pdf

http://www.gloshospitals.nhs.uk/en/Wards-and-Departments/Departments/Pathology/Pathology-Samples-and-Tests/Search/Chemical-Pathology/Ammonia-NH3-Blood/

https://www.geisingermedicallabs.com/catalog/details.cfm?tid=456

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Badanie amoniaku zasady”
  1. Monika pisze:

    Czy jest w ogóle możliwe wykonanie takiego badania w laboratorium? bo z tego co piszesz, to chyba tylko w szpitalu, ale trzeba być hospitalizowanym w takim wypadku, bo nikt przecież człowiekowi z ulicy tego badania nie zrobi…

  2. Can pisze:

    Monika, ważne są poszczeólne etapy badania. Wiele laboratoriów jest w stanie to zrobić i na pewno są to największe laboratoria w dużych miastach.

  3. Asia Zet pisze:

    Co znaczy że wzrasta plazma amoniaku i szybko tezeje? Jaki to ma wplyw na amoniak? Znaczy że bedzie go wiecej w probowce im dluzszy bedzie czas czy na odwrót?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...