Brak tolerancji.

Sierpień 23, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

Dlaczego w Polsce nie ma tolerancji, bo nie ma różnorodności w każdej ze sfer życia społecznego, tak można by odpowiedzieć na starcie. Ci bardziej świadomi odpowiedzą: bo rodzice są nietolerancyjni, bo szkoła nie uczy tolerancji…dlatego osobom z niepełnosprawnością nie może być dobrze w kraju bez tolerancji.

Ostatnie wydarzenia tylko potwierdzają, że rodzic dziecka zdrowego nie uczy swoich dzieci tolerancji, bo sam jest nietolerancyjny, bo z takiej tradycji wychodzi…ale jak urodzi dziecko niepełnosprawne dla niego oczekiwania wobec systemu są jednoznaczne: wszyscy mają zaakceptować inność jego dziecka…a zapomina jak sam był nietolerancyjny i sprzeciwiał się powstaniu klasy integracyjnej w klasie jego starszego dziecka.

Stąd brak edukacjo o tolerancji, co obecny rząd wycofał z programu edukacyjnego dzieci szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, odbije się znacząco na wszystkich…będziemy żyli w kraju o skrajnej nietolerancji, a nasze dzieci będą w gettach jak to zostało obecnie wdrożone przez MEN.

Musimy zacząć zawsze od siebie, potem walczyć o edukację na temat tolerancji w szkole, a potem oczekiwać cudów tolerancji od społeczeństwa…a dobre życie osób z niepełnosprawnością ma szansę zaistnieć.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...