Być może najstarsza osoba z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii

Grudzień 26, 2013 by
Kategoria: U przyjaciół

Takie informacje są rzadkością. Tym bardziej się cieszę się, że nie zniknęła w natłoku wszystkich danych.

Jak donosi internetowe wydanie The Nothern Echo 23 grudnia 70 lat skończył Micky Neal, prawdopodobnie najstarsza żyjąca osoba z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii. Nikt się nie spodziewał, że przeżyje swoich rodziców. Jest najstarszym z piątki rodzeństwa, którzy obecnie mu pomagają.

image

http://www.thenorthernecho.co.uk/news/10886280.One_of_the_UK_s_oldest_men_with_Down_s_Syndrome_celebrates_70th_birthday/

Komentarze

Liczba komentarzy: 11 do “Być może najstarsza osoba z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii”
 1. Kala pisze:

  Nie wiem jaki rekord mamy w Polsce, ale w naszej wsi mieszka 50letni Pan z zD. Radzi sobie całkiem nieźle!

 2. Basia pisze:

  Ja z kolei słyszałam, że w Zabrzu jest Pani doktor z zespołem downa(lekarz medycyny pracy), ale z uwagi na to że nikt się u niej nie chciał leczyć przekwalifikowała się i teraz jeździ karetką i udziela pierwszej pomocy. Co za ironia!!!

 3. Can pisze:

  W księdze Guinnessa wciąż istnieje ten wpis: “Joyce Greenman (UK, b. 14 March 1925) became the oldest living woman with Down’s Syndrome on 12 December 2007 aged 82 years and 273 days. She currently resides in Ash Green, Aldershot, UK.Record correct and checked as of 29/04/08.” Oznacza on, że w 2008 roku najstarszą osobą z ZD na świecie jest kobieta mająca 83 lata. Wciąż żyła w 2012 roku i miała wtedy 87 lat. Najstarszym mężczyzną z ZD był przez lata Bert Holbrook, który zmarł w 2012 roku w wieku 83 lat.

 4. Rychlewska Elżbieta pisze:

  Chciałam się dowiedzieć ile lat ma najstarsza osoba z tą chorobą,ale to co przeczytałam to jest cudowne.Jestem opiekunem siostry Hani z zespołem Downa.Pod koniec tego miesiąca tj.27.02.14 skończy 67 lat.Razem z moją rodziną opiekujemy się nią od 23 lat.Dzisiaj składam wszystkim wspaniałą Walentynkę:-)

 5. Agnieszka pisze:

  Moja ciocia, z zespołem Downa, ma 68 lat :) Tyle że nie jest to o niej mocno silne, ponieważ zazwyczaj ma się jakieś wady serca czy coś innego. A ona nic takiego nie ma

 6. Can pisze:

  Dziękuję za tą informację

 7. aga pisze:

  Moja Ciocia Felicja z ZD ma 70 lat;))

 8. Grażyna pisze:

  Mam brata który ma zespół Downa ma60 lat

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...