“Czy sun-l-theanina może być podawana z fluoksetyną?” czyli jak poradzić sobie z agresją, depresją i pobudzeniem u osób z ZD i autyzmem cz.3 MTHFR, metylacja a agresja

marzec 5, 2015 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Jeżeli popatrzymy na to, że mutacje podstawowych genów biorących udział w procesie metylacji, takich jak MTHFR, COMT, FAD, TCN, MAO A są ryzykiem dla wystąpienia u dziecka ZD, autyzmu i to rozumiemy, to dlaczego trudno nam zrozumieć, że jednym z powodów tych mutacji jest agresja dziecka. Tego nie rozumiemy!?

1.Jeżeli nie robiliśmy nigdy dziecku badań na poziom homocysteiny, witaminy B 12, B 9, B 6 i D 3 zróbmy to.

2.Jeżeli dziecko jest agresywne, pobudzone i nic nie pomaga zróbmy dodatkowo badania poliformizmów (mutacji) genów biorących udział w procesie metylacji. Być może okaże się, dzięki temu, że mutacja danego genu powoduje stały brak witaminy B 12 lub B 6 lub D 3, co może być elementem powodującym takie zachowania. W badaniach nad autyzmem, prezentuje się także pogląd, że z brakiem odpowiedniej metylacji podąża duży problem z odpowiednim poziomem magnezu i DMG, gdyż osoby samookaleczające się, agresywne, bardzo silnie, pozytywnie reagowały na duże dawki witaminy B12, B6, magnezu i DMG.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3067987/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18569739

http://www.autism.com/treating_self-injurious

3.Ale wróćmy do genów. Ich polimorfizm powoduje, że pracują słabiej, mniej efektywnie. W efekcie poziom neuroprzekaźników jest niezbilansowany. Z drugiej strony pojawiają się substancje toksyczne dla organizmu, gdyż nie jest on w stanie efektywnie się oczyszczać.

WNIOSKI:

1.Agresja, niepokój związany z “genetyką” jesteśmy wstanie stymulować bez udziału leków, a przy udziale witamin, suplementów i zdecydowanie ze wsparciem diety, odpowiedniej!

2.Znając podstawowe problemy biochemiczne, alergeny jesteśmy w stanie poprzez ich korektę lub odrzucenie, zniwelować zachowania niewłaściwe.

3.Mutacje o których mówimy powodują zmianę funkcjonowania leków. W efekcie podawanie np.:fluoksetyny (SSRI) musi być dostosowane do mutacji jaką mamy pod względem dawki. Mając mutację MTHFR A 1298 C, by do stymulować poziom serotoniny, potrzebujesz większych dawek leków typu SSRI. Jeżeli stosuje się leki nowszej generacji tzw. SNRI (Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny) i po nich człowiek czuje się źle, to z dużym prawdopodobieństwem ma mutację genu COMT. To oznacza, konieczność odstawienia tych leków, albo zmniejszenia dawek. Jeżeli stosuje się leki typu MAOI, i one powodują nudności, złe samopoczucie to też jest wskazówka, że może mieć miejsce mutacja genu MAO. Jest to także wskazanie do odstawienia tego typu leków.

 

MOJE PODSUMOWANIE:

Zanim okaże się, że powinniśmy użyć do stymulacji jakieś narzędzia konieczne jest wiedzieć:

1.Co inicjuje agresję?

2.Jaka jest metylacja (czy są mutacje genów biorących udział w metylacji)?

3.Czy mamy braki podstawowych witamin (B 9, B12, B6, B3, B1, D3), podstawowych mikroelementów w szczególności B 6?

Gdy to wiemy możemy przejść dalej w naszym protokole leczenia.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...