Donepezil jedyny lek który potwierdził swoją skuteczność w demencji osób z zespołem Downa

Październik 18, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pytacie się o skuteczne leki dla osób z zespołem Downa już przetestowane i wprowadzone do protokołów medycznych. Głównym problemem jest oczywiście demencja.

Jedyne takie potwierdzenie uzyskane w wyniku zastosowania różnorodnych testów klinicznych na ludziach przeszedł lek DONEPEZIL. Według badaczy japońskich jest on efektywny u osób z ZD nawet przy bardzo silnych zaburzeniach funkcji poznawczych o czym mówią poniższe badania. Stosowano dawki na poziomie 3 mg dziennie przez 24 tygodnie co spowodowało znaczącą poprawę funkcjonowania osób z dużymi zaburzeniami.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21495523

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3414247/

Z pewnością z tego tytułu donepezil jest postrzegany jako jedyny lek sugerowany do użycia, gdy memantyna i typowe leki Alzheimerowe są dopiero w fazie testów.

Dla zainteresowanych polecam też te artykuły:

http://www.zespoldowna.info/withania-somnifera-czyli-aswagandha-czyli-donepezil-w-naturze.html

http://www.zespoldowna.info/ashwagandha-witania-ospala-czyli-to-co-obiecalem.html

Czy należy stosować preparaty lub donepezil u młodych osób?

Od ostatniego komentarzu Gosi długo szukałem odpowiedzi, czy donepezil w jakiejkolwiek formie by nie był, jest pomocny w przypadkach dzieci do 18 roku życia. Niestety im dłużej szukałem, tym bardziej przekonywujące otrzymywałem informacje, że yło wiele testów, które jednak nie pokazywały jakichkolwiek efektów. Najlepszym przykładem jest badanie osób z ZD w wieku 10-17 lat. Liczba to około 130 uczestników. W testach jakie miały miejsce nie wykazano jakichkolwiek zmian funkcjonowania, wskazując że donepezil jest po prostu lekiem na już istniejącą chorobę a nie jej potencjał wystąpienia. Abstrakt do przeczytania tutaj:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21108390

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...