Efektywność probiotyków w leczeniu autyzmu.

Lipiec 10, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To kolejny problem, który przewija się w Waszych pytaniach. Często gdy mama wskazuje, że to ma sens, ojciec mówi że nie ma i i na odwrót jak czytam. Wszyscy poszukujecie dowodów, że to działa lub nie.

Jest dużo danych na ten temat i mogę powiedzieć w ten sposób: im dziecko ma większe problemy, tym jest ich większa skuteczność. Ostatnie badanie kliniczne jakie znalazłem na ten temat wspiera tezę o skutecznym wpływie probiotyków na  zachowanie i jakość funkcjonowania jelit dziecka z cechami autyzmu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28686541/

image

Z mojego doświadczenia wynika także fakt, że połączenie panelu genetycznego z odpowiednimi szczepami probiotyków daje jeszcze lepszą poprawę, niż gdy podaje się ogólne preparaty jak vivomixx, który choć jest dobrym produktem nie jest odpowiedni dla każdego dziecka.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27260271/

image

Podsumowując uważam że dyskusja na temat probiotyków jest potrzebna z perspektywy funkcjonowania jelit i mózgu. Ich włączenie jest dla mnie konieczne, bo spektrum pozytywnego działania w kierunku obniżenia depresji, spowolnienia aktywności, jak i zmniejszenia agresywności jest tak oczywiste, że nie podlega dyskusji dla mnie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...