Fanatyzm goni fanatyzm w temacie aborcji. Lepiej zakazać i zostawić kobietę, rodzinę samemu niż konstruktywnie pomóc.

Październik 6, 2017 by
Kategoria: Po prostu życie

Nie widziałem w hospicjum działacza antyaborcyjnego, księży też prawie nie widuję. Najczęściej jest to kobieta w ciąży z pielęgniarką… i płacz w ciszy. To co szykuje nam teraz rząd, to jest po raz kolejny zakaz godny średniowiecza, a nie nowoczesnego Państwa kierującego się miłością do swoich obywateli. Brakuje mi słów.

”PiS teoretycznie wycofał się z pomysłu całkowitego zakazu przerywania ciąży. Ale popierany przez partię rządzącą projekt delegalizujący aborcję ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu spowoduje, że legalnych zabiegów niemal nie będzie.”

http://wyborcza.pl/7,75398,22474375,oto-pomysl-pis-na-praktyczny-zakaz-aborcji.html#BoxGWImg

Będzie dzisiaj tak: masz urodzić za wszelką cenę, bo jak nie to ukarzemy Ciebie, a jak urodzisz to radź sobie sama…typowa hipokryzja katolickiej partii rządzącej. Masz dziecko niepełnosprawne to jesteś Wielki, ale lecz i edukuj go sam. To już przerabialiśmy. Na to wygląda, że tytułem “kupienia” skrajnych ruchów katolickich, rząd postanowił nas pognać do ciemnogrodu Europy z jego zacofanymi poglądami. Będziemy jeździć do Czech i na Słowację, a co bogatsi do Niemiec. Elektorat najbiedniejszy zostanie z problemami, o których nie myślał, w momencie gdy liczba dzieci niepełnosprawnych w Polsce rośnie. Czy rząd o nie dba? Rząd na pewno NIE.

Komentarze

Liczba komentarzy: 9 do “Fanatyzm goni fanatyzm w temacie aborcji. Lepiej zakazać i zostawić kobietę, rodzinę samemu niż konstruktywnie pomóc.”
 1. Karo pisze:

  http://perinatalne.pl/pl/a/niepublikowany-wywiad-z-doktorem-tomaszem-dangelem Jarku większość hospicjów jest prowadzona przez organizacje kościelne, klasztory itd. Jesteś nieobiektywny. Hospicjum perinatalne na Agatowej ( zapoznaj się z ich dzialslnoscia, profesor Dangel – diagnozuje wady serca płodów) to fenomen na skale światowa ( przyjeżdzają tu ludzie z zagranicy szkolić się aby wdrażać te rozwiązania u siebie ) to co robią to nowoczesny system wsparcia dla rodzin przy ciążach problematycznych , oboje Dangelowie są katolikami. Rozumiem ze masz swoje poglądy, starasz się podchodzić do wszystkiego naukowo i obiektywnie a tutaj jakoś tego obiektywizmu Ci brakuje.

 2. Karo pisze:

  http://gosc.pl/doc/1343052.Obudzic-sumienie/2. Zgoła inne podejście i widzenie sprawy.

 3. Ania pisze:

  A poza tym to inicjatywa obywatelska a nie rządowa wiec to jest wprowadzanie ludzi w błąd – nie rozumiem takiego zachowania

 4. gosia pisze:

  Pytanie: czy aborcja jest rozwiązaniem konstruktywnym i dla kogo konstruktywnym?
  Z racji mojej działalności w stowarzyszeniu zdarzało mi się rozmawiać z kobietami, które poddały się aborcji, bądź były przed podjęciem tej decyzji. Uwierz mi aborcja jest ucieczką, a nie konstruktywnym rozwiązaniem. Sama, choć wiedziałam, że moje dziecko z urodzi się z ZD i byłam niewiarygodnie przerażona, nie podjęłam takiej decyzji, bo kiedy raz zaczniesz uciekać, to uciekasz już całe życie.

 5. Eliza pisze:

  Hospicja głównie prowadzą osoby z kleru. To do nich i do Boga każdy w ostatnich chwilach życia się ucieka. Zycie jest najwyższa wartością i nie nam decydować czy dziecko z zespolem downa ma prawo się urodzić czy nie. każdy ma niebywale e prawo do narodzin od poczęcia. żaden człowiek jak kto woli płód nie jest mniejszy wobec prawa.

 6. Can pisze:

  Cieszę się, że reagujecie. Musi byc wolnośc poglądów w kraju, w którym żyją osoby niepełnosprawne. Bez tego, osoby te będą spychane na bok. Każdy ma swoje doświadczenia, swoje poglądy i chciałbym abyście na to też patrzyli. Ja mam złe doświadczenia i nie spotkałem sytuacji o których piszecie. Dobrze, że jest inaczej.
  Co do samej aborcji to uważam, że kobieta musi mieć tutaj decydujący głos i przede wszystkim ona. Z drugiej strony dlatego piszę na ten temat, gdyż nie można zakazywać czegoś, bez jak to Gosia napisała, konstruktywnego rozwiązania. Dzisiaj ja widzę zakazy rządowe, nie widzę rozwiązań konstruktywnych ze strony rządu i tutaj dla mnie jest to niezwykle niebezpieczne…ostatnio to do mnie, tak jak dzisiaj dzwonią kobiety z dziećmi z wadami, prosząc o pomoc w ulżeniu dobrej śmierci, bo nikt nie chce ją wspierać. I takich dzieci i ich matek poznaję co raz więcej.

 7. Can pisze:

  Dziękuję za maile i jestem pod obiektywnym wrażeniem jak księża wspomagają hospicja i jak jest tam, w Waszych miejscowościach, ich iistotna rola.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...