Fluoksetyna 10 październik

październik 11, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pytacie się wciąż o fluoksetynę, jak Jaś na nią reaguję. Oto małe podsumowanie na dzień dzisiejszy.

Dla przypomnienia:

1.Zaczęliśmy podawać fluoksetynę 6 lipca 2011 roku. Tutaj znajdziecie pierwszy wpis:

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-6-lipiec-2011.html

2.Jaś otrzymuje obecnie pełną dawkę 10 mg dziennie.

3.Oprócz tego stale ma podawane:

-EGCG w postaci Teavigo 3 kapsułki dziennie

-Ginkgo w kapsułkach 120 mg rozbite na 4 dawki dzienne

-kurkumę 3 kapsułki dziennie

-DHA 2 kapsułki dziennie

4.Otrzymywał cerebrolizynę oraz w okresach jesienno-zimowo-wiosennych dostaje NUTRIVENE D

DZIŚ:

To co zaskakuje wszystkich to jego bardzo dobra pamięć. W przedszkolu jako jedyny pamięta wszystkie piosenki. Podczas nauki języków świetnie opanowuje i pamięta fonetykę uczonych się słów.

W rozumieniu skokowo przeszedł na pełną reaktywność w dialogach. Co to oznacza? Praktycznie natychmiast odpowiada na problem, nie ma tak typowego dla dzieci z ZD okresu pauzy potrzebnego niejako do “zebrania się” i zbudowania wypowiedzi.

W ciągu ostatniego tygodnia-dwóch lawinowo wzrosła liczba słów jakie posiada. Świetnie je kojarzy w wyrażenia typu: “fajne auto”, “ciepłe morze”, “ długa piosenka”. W efekcie daje to niezłą komunikację, choć potwierdzam to, że Jaś jest tutaj na etapie dziecka 2,5-3 letniego, co widać w jego relacjach. Wybiera do zabawy dzieci w tym wieku, bo jest od nich albo ciut większy, albo równy, na tym samym poziomie lub prawie tym samym “fizyczności” oraz KOMUNIKACJI. Woli dziewczynki a z chłopcami od razu się bije będąc stroną agresywną i zaczepiającą.

Ubiegłoroczne wskazówki Dinki z Chorwacji w sprawie języków się potwierdzają. Wszystkie słowa “obce”, które są łatwiejsze niż te w języku polskim są przyswajane ze zrozumieniem w bardzo szybki sposób. Jaś preferuje angielski do określania kolorów. Zawsze w pierwszej kolejności powie yellow zamiast żółty, choć go zna. Tak samo red. Wyjątek stanowi niebieski.

Liczenie ze zrozumieniem oraz z użyciem palców daje mu frajdę. Próbuje dodawać. Znajomość literek jest fenomenalna i umiejętność ich składania bardzo mi się podoba. Znajduje ona zastosowanie w czytaniu książek, z którymi Jaś chodzi wszędzie.

Poziom koncentracji ma bardzo dobry. Jak coś go interesuje, a interesuje go bardzo dużo, siedzi i wymaga tego od nas. KOCHAM jak woła: “Tatuś chodź tu!” szczególnie przed spaniem, bo to oznacza opóźnienie tej czynności o jakieś 15-20 minut bo trzeba czytać.

Zainteresowanie! Myślę, że na to muszę zwrócić specjalną uwagę. Jaś kreatywnie jest zainteresowany różnymi rzeczami, czynnościami. Co więcej wyciąga wnioski i je zastosowuje. Wczorajsza zabawa z bratem, który go trzymał i całował po brzuchu skończyła się zdaniem: “Nie chcę Iwa, idź!” Gdy brat nie zareagował to powiedział: “ Idź jeść zupa”. Co było już ciekawym rozwiązaniem.

W zakresie ruchu widać istotny rozwój, samodzielność podejmowanych decyzji w trakcie wykonywanych czynności i pewność siebie. Z pewnością można potraktować to jako typowy efekt rozwoju dziecka, ale w przypadku dzieci z ZD przychodzi to bardzo późno. Jaś ma dzisiaj 4 lata i 10 miesięcy i uzyskuje te efekty w układzie ruchowym, co prezentują dzieci w wieku 3-4 lat.

034

ODWAGA!!!

Myślę, że jest to konieczne do podkreślenia. Jaś nie osiągnąłby tego co już osiągnął bez jego odwagi. Nawet jak nie znał języka, którymi dzieci się posługiwały szedł do nich. W trakcie zabaw nie martwił się, że coś jest nowe, próbował to kopiować i naśladować. Aż miło było na to patrzeć!

Skutki uboczne: brak

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...