Homocysteina powyżej 20 µmol/l w zespole Downa.

czerwiec 4, 2018 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Bardzo byłem zaskoczony danymi jakie dotrzymałem w sobotę, dotyczące dziecka z zespołem Downa leczonego tytułem zbyt wysokiej homocysteiny. Niestety musze to napisać: jak lekarz nie zna się na zespole Downa to omijajcie go, tak będzie lepiej dla dziecka i dla lekarza.

PIERWSZY BŁĄD:

Jeżeli występuje wysoka homocysteina powyżej 26 µmol/l, zawsze należy zbadać, W WARUNKACH POLSKICH, poziom witaminy B9 (kwas foliowy), witaminy B12 (kobalaminy), witaminy D3. LEKARZ TEGO NIE ZROBIŁ!

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-wieksza-niz-20-moll-i-co-dalej-jest-praktyczne-zastosowanie-i-sukces.html

DRUGI BŁĄD:

WYSOKA HOMOCYSTEINA NIGDY NIE JEST JEDNOZNACZNA Z HOMOCYSTENURIĄ! LEKARZ TAK PRZYJĄŁ! Duży błąd.

TRZECI BŁĄD:

Jeżeli nawet podejrzewa homocystenurię, warto zrobić badanie okulistyczne potwierdzające odkładanie się homocysteiny w oku. LEKARZ TEGO NIE ZROBIŁ!

CZWARTY BŁĄD:

Jeżeli chce się leczyć homocystenurię typowym protokołem w tym kierunku, to warto zapoznać się z tematem funkcjonowania witaminy B6 w organizmie człowieka i jakie mogą wynikać z tego ograniczenia. LEKARZ NA PEWNO TEGO NIE ZROBIŁ, PRZYPISUJĄC WITAMINĘ B6 W POSTACI HCL (pirydoksyna).

PIĄTY BŁĄD:

Jeżeli chcę leczyć dziecko z ZD witaminą B6 to warto wiedzieć więcej o konwersji witaminy B6 w postaci HCL (pirydoksyny)do postaci koenzymatycznej/metabolicznej czyli P-5-P (fosforan pirydoksalu). W ZD mamy gen PDXK potrojony. Jest on odpowiedzialny za konwersję HCL do P-5-P. W związku z potrojeniem działa zdecydowanie wolniej. Zatem konwersja jest nieefektywna i w surowicy krwi będziemy mieli bardzo duże poziomy B6…ale będzie to postać HCL, której organizm nie wykorzysta tak jak powinien.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B6

http://www.zespoldowna.info/witamina-b6-i-tarczyca-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/witamina-b6-w-zespole-downa.html

SZÓSTY BŁĄD:

Wróćmy do tego co mama sama zrobiła. Badanie kwas foliowy było na skrajnie niskim poziomie ok. 6 ng/ml… nie było jednak B12. Metylacja homocysteiny wymaga dobrego poziomu kwasu foliowego B9, zatem jeżeli to jest w tak złym zakresie to nawet dobry poziom witaminy B12 nic tutaj nie pomoże. Po drugie główną ścieżką metylacyjną w ZD jest skrót metylacyjny wykorzystujący cholinę. Lekarz nawet nie spytał się o ten temat i to był kolejny jego błąd.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Po pierwsze odpowiednie badania, które wskażą gdzie leży problem. Po drugie jeżeli jest to potrzebne wprowadzić odpowiednią suplementację wszystkimi witaminami z grupy B, choliną, witaminą D3, cynkiem, magnezem, selenem…i to w odpowiednich formach chemicznych, “nie tych z polskich aptek”.

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-wieksza-niz-20-moll-i-co-dalej.html

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-pierwsze-badanie.html

Po trzecie nie udawać mądrego, gdy się nie ma wiedzy. Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć, ale warto przyznać się do tego i … nakazać zrobienie badań, które to zdiagnozują. Byłoby to bardziej efektywne, niż “pompowanie” dziecka witaminą B6 i to bezskutecznie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...