Jak zablokować rozwój raka…CZYLI CO MY RODZICE MAMY DZIĘKI BADANIOM NAD ZESPOŁEM DOWNA.

listopad 10, 2017 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Zawsze będę powtarzał, że to co człowiek wymyślił dawno temu należy mocno rozważyć też teraz. Cukier, węglowodany w kontekście tego odkrycia są naszym wrogiem numer. Dlaczego? Komórka rakowa potrzebuje glukozy, by żyć. Jeżeli odetniemy ją od tego możemy żyć po prostu dłużej.

https://medicalxpress.com/news/2017-11-cancer-cells-ability-consume-glucose.html

Naukowo ten wywód brzmi troszeczkę inaczej: Komórki rakowe zużywają olbrzymią ilość glukozy, kluczowego źródła energii, a wyłączenie tego zużycia glukozy przez długi czas uważano za logiczną strategię terapeutyczną.

Na to wygląda, że obecnie znaleziono ten mechanizm, który w dawnym czasach regulowano po prostu głodówką. System głodowania w raku i prowadzenie diety niskowęglowodanowej, bezcukrowej były mechanizmami stworzonymi przez niemiecko-polski zespół lekarzy zajmujących się tym temat w przedwojenych Głubczycach.

Okazuje się obecnie, że głównym problemem jest nadekspresja genu CDK8 związana z rozwojem wielu nowotworów, w tym raka jelita grubego, czerniaka i raka sutka, gdzie reguluje szlaki odpowiedzialne za wzrost i przeżycie komórek nowotworowych.  Badania prowadzone przez Galbraith i Espinosę ufundowane przez the Cancer League of Colorado and the Mary Miller and Charlie Fonfara-Larose Leukemia in Down Syndrome Fund, pokazały, że CDK8 odgrywa krytyczną rolę w POZWOLENIU KOMÓRKOM RAKOWYM NA WYKORZYSTANIE GLUKOZY JAKO ŹRÓDŁA ENERGII DO ROZWOJU.

Dlaczego o tym piszę?

Cóż nawet Polacy zajmują się tym problemem i opisują go w naukowych publikacjach wskazując na jego rolę w leukemii chociażby. Jednak zwróćcie uwagę, nie przekłada się to na ZD w ogóle, gdy w USA dzięki badaniom nad ZD i leukemią uzyskujemy postęp terapeutyczny dla nas i dla naszych dzieci. Zatem finansując badania nad naszymi dziećmi jesteśmy w stanie pomóc ludziom w innych dziedzinach/. Warto o tym wiedzieć i finansować takie badania.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5464911/

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22150305

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...