Jasiek kupuje soki bez cukru.

grudzień 13, 2017 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Mam nadzieję, że po konferencji wzrosła świadomość konieczności kształtowania diety dzieci z zespołem Downa od urodzenia. Nie dla CUKRU powinno być pierwszym przesłaniem dla wszystkich. Jak to wdrażamy u naszego Jaśka?

Po pierwsze nigdy nie dostawał cukierków, czekolad, ciast. To było trudne tytułem naszych wcześniejszych błędów dietetycznych-rodzinnych. Po drugie warzywa i owoce…zawsze na śniadanie, zawsze surówka i zawsze coś na kolację.

Mąka…i tutaj jest problem. Próbujemy ograniczać potrawy mączne tak aby nie były podstawą jego diety. Bułki są nagrodą a nie jedzeniem podstawowym. Makaron za to jest podstawą w jego daniu obiadowym.

Soki. Mieszkamy w mieście i z naszej perspektywy to jest największy problem. Jasiek bardzo lubi pić wodę i jest ona podstawą jego funkcjonowania….ale czy to w górach, czy w domu po lekcjach chce pić soki. Zatem pozwalam mu kupić dowolny sok w sklepie pod warunkiem, że w składzie NIE MA CUKRU…i jest to pierwszy etap budowania jego świadomości dietetycznej w procesie wyboru, co możecie zaobserwować tutaj na filmie, który udało się zrobić w ostatnim momencie jego procesu podejmowania decyzji. Jak to wyglądało? Popatrzcie: czytanie i budowanie świadomości w jednym Uśmiech

 

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...