Kiedy rodzic traci szansę?

Lipiec 10, 2019 by
Kategoria: Po prostu życie

Jest to coś innego niż przegrana na pewno. Zawsze powtarzam każdemu to jedno zdanie: buduj szanse, wykorzystuj okazje. Tutaj nie jest tematem przegrana czy wygrana, tylko czy rodzic umie zobaczyć szanse i okazje jakie stoją przed dzieckiem, ale i przed nim samym.

Pamiętam jak Cora Halder opowiadała jak sobie poradziła z problemem ZD jej córki. Była pedagogiem specjalnym, człowiekiem głodnym świata i nagle…urodziło się dziecko, które miało ją zatrzymać…tak wszystkim się wydawało. Po pierwsze Cora rozpoczęła projekt DS info czyli wydawanie gazety poświęconej ZD, a potem prowadzenie projektów i szkoleń dotyczących ZD…na początku w Niemczech, potem już na całym świecie.

Nagle okazało się, że jej wcześniejsza pasja, pomaganie osobom niepełnosprawnym, może “grać” z jej życiem prywatnym i jej oczekiwaniami, chęciami poznawania czegoś nowego. Jak rozmawiałem o tym z Corą, zawsze mnie zaskakiwał jej pragmatyzm w dążeniu do celu i jej “wędrowanie” bo to stało się jej pasją. Gdy pojawiła się Andrea, zaczęła wędrować z córką. Wykorzystała szansę i okazję mówiąc wprost.

Komentarze

1 Komentarz do “Kiedy rodzic traci szansę?”
  1. Emilia pisze:

    Szczęśliwy rodzic, który ma po prostu taką zawodową pasję, którą może wykorzystać dla dobra swojego dziecka. Takiemu chyba mimo wszystko łatwiej? Nie każdy musi ją mieć i to też jest ok i o tym też trzeba pamiętać. Pozdrawiam Jarku:)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...