Konferencja Bardziej Kochanych lekcja 12, czyli choroba Alzheimera

październik 23, 2012 by
Kategoria: Zespół Downa

Gdy pierwszy raz zrozumiałem, że trisomia 21 chromosomu też występuje w chorobie Alzheimera…cieszyłem się jak małe dziecko. WIEDZIAŁEM ŻE Z TEJ STRONY PRZYJDZIE DO NAS ROZWIĄZANIE NASZYCH PROBLEMÓW, PRZYJDĄ LEKI NA DEMENCJĘ, NA AMELOIDY, NA BIAŁKO TAU!!!

image

Radość szybko minęła. Okazało się, że są różne choroby Alzheimera. Jej najdramatyczniejsza forma, dziedziczna nie ma nic wspólnego z nami. Tam wszystko dzieje się tytułem aktywizacji genu APOE4 (nie ma problemu z nim w ZD), który determinuje bardzo szybko proces obumierania mózgu, demencji. Osoby dotknięte tą formą nie mogły liczyć na jakąkolwiek pomoc i umierały przed 50 tką. Dopiero ostatnio zauważono, że nie wszystkie. U tych znaleziono aktywną proteinę CR1 oraz CCR2, które mają zdolność neutralizowania działania genu APOE 4. Osoby z tym genem ostatnio znalazły lek w postaci komórek macierzystych od osób z ZD, dzięki któremu to dużo łatwiej jest regulować funkcjonowanie organizmu za pomocą leków.

Formą choroby Alzheimera zbieżną z trisomią określa się jako ONSETEM czyli chorobą, która występuje przed 60tym rokiem życia pacjenta. To o tej formie Hunnington Potter mówi, że to też jest ZD!

Na slajdzie powyżej widać czym się różnią i dlaczego są takie same. Wszystko zaczyna się od genów Preselinin 1 lub 2 by skończyć na DYRK 1 A.

image

Wtedy tak w ZD DYRK 1 A wchodzi w negatywne relacje z genem APP zwiększając ilość amyloidów i ich toksyczność. W połączeniu jeszcze z REST przyspiesza starzenie, a z RCAN zwiększa stresu tlenowego, co dodatkowo jest wzmocnione przez APP.

W efekcie liczba, zauważalna amyloidów, jest odnotowana w ciąży! A po urodzeniu dziecko z ZD ma już stałą obecność złogów, obkurcza się mózg. Jak widać na slajdzie liczba amyloidów u osób w określonym wieku osób z ZD jest dramatycznie większa niż u osoby z dziedziczną chorobą Alzheimera. Największym wrogiem w tej strategii jest gen DYRK 1 A oraz produkty genu APP, RCAN prowadzące do gwałtownej neurodegeneracji.

Jednakże gen DYRK 1 A powoduje, że osoby z ZD i chorobą Alzheimera rozwijają statystycznie dużo rzadziej demencję od grup kontrolnych i później, pomimo wystąpienia choroby Alzheimera.

Celami farmakologicznymi zatem w ZD powinny być:

image

http://www.zespoldowna.info/zlogi-amyloidowe-i-app.html

Na dzień dzisiejszy właśnie terapia “antyalzheimerowa” jest najbardziej sprawdzona i istniej od wielu lat…choć zastanawia niska skłonność do jej wdrażania przez lekarzy.

image

image

W kontekście leków można powiedzieć: ŻADEN LEK NIE BĘDZIE KORYGOWAŁ PRZYCZYN BĘDZIE LECZYŁ OBJAWY. Dzisiaj trwa naukowa dyskusja czy to złogi amyloidowe, czy proteina tau jest najważniejsza. Z tego też względu ta strategia nie skończy się na jednym leku a na kilku współdziałających…a i tak bez EGCG chyba się nie obędzie.

Innym tematem jest anavex. Lek, który ma stymulować, neutralizować stres oksydacyjny. Przypomnę że ten temat występuje w mniejszym lub większym zakresie niemalże na każdym genie w trisomii w wyniku wzmocnienia efektu jego działania przez gen DYRK 1 A. Z mojej perspektywy on dla ZD może mieć największe znaczenie, gdyż pozwoli organizmowi przestać się bronić, a wtedy być może będzie w stanie poradzić sobie z amyloidami. Tutaj pojawiają się pewne teorie (podobnie jak z antyutleniaczami) mówiące, że podawanie od urodzenia leków stymulujących poziom amyloidów  powoduje uzyskanie stałego zakresu funkcjonowania organizmu w tym temacie po przekroczeniu pewnego wieku. Prościej: wczesne podawanie substancji stymulujących poziom amyloidu beta w organizmie jak ginkgo, kurkuma może uodpornić organizm na jego istnienie.

Podoba mi się ta teoria o tyle, że ostatnio zamknięto w Egipcie 20 letnie badania nad zastosowaniem antyutleniaczy w organizmie osób z ZD i pokazały one jedno:

-stosowanie od urodzenia powoduje dostymulowanie organizmu na tyle, że po przekroczeniu 15-20 organizm się uodpornia

-podawanie antyutleniaczy po raz pierwszy powyżej 25 roku życia, gdzie wydaje się to być konieczne, jest już nieskuteczne

O tych badaniach szczegółowo napiszę już wkrótce.

Polecam linki do tego tematu:

http://www.zespoldowna.info/choroba-alzheimera-nowe-leki-nowe-geny-i-znow-zd-pomaga-w-terapiach-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/dlaczego-choroba-alzheimera-bedzie-miala-wplyw-na-zespol-downa-i-jego-protokol-medyczny.html

http://www.zespoldowna.info/sen.html

http://www.zespoldowna.info/tym-razem-na-cel-mitochondriazd-i-choroba-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/bilobalid-i-kwercytyna-w-procesie-neurogenezy-i-synapsogenezy.html

http://www.zespoldowna.info/kurkuma-wszechstronny-antyutleniacz.html

http://www.zespoldowna.info/nowystary-lek-czyli-ginkgo-jest-najlepsze.html

http://www.zespoldowna.info/nowe-leki-dla-osob-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/jak-nie-memantyna-to-co.html

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-cz-11-czyli-choroba-alzheimera-czyli-badania-na-ludziach-niemalze-takich-samych-jak-nasze-dzieci.html

http://www.zespoldowna.info/choroba-alzheimera-a-zespol-downa.html

http://www.zespoldowna.info/lit-witamina-e-informacje-z-ostatnich-raportow.html

http://www.zespoldowna.info/profesor-huntington-potter-choroba-alzheimera-a-zespol-downato-nalezy-koniecznie-ogladnac.html

http://www.zespoldowna.info/tym-razem-na-cel-mitochondriazd-i-choroba-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-w-chorobie-alzheimera-czyli-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/dlaczego-cerebrolisyna-jest-tak-waznym-lekiem-czyli-cerebrolisyna-2011.html

http://www.zespoldowna.info/rola-app-w-zespole-downa-czyli-jak-zrobic-by-neuroprzekaznikw-bylo-wiecej.html

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-a.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-a-choroba-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/lek-ktory-moze-odwrocic-symptomy-zd.html

http://www.zespoldowna.info/cholina-w-zd.html

http://www.zespoldowna.info/dawkowanie-ginkgo-biloba-dyskusja.html

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-wskaznikiem-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/zlogi-amyloidowe-i-app.html

http://www.zespoldowna.info/2011-04-14-choroba-alzheimera-a-zespol-downa-po-konferencji-w-barcelonie.html

http://www.zespoldowna.info/zapalenie-i-imunologia.html

http://www.zespoldowna.info/omegi-3-likwiduja-zagrozenie-choroba-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/page/4?s=choroba+Alzheimera

http://www.zespoldowna.info/alzheimer-a-zespol-downa.html

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Konferencja Bardziej Kochanych lekcja 12, czyli choroba Alzheimera”
  1. Iwona HARMON, Poznań pisze:

    ODŻYWIANIE PRZY CHOROBIE ALZHEIMERA / OTYŁOŚCI (CHOLESTEROL) / NADCIŚNIENIU / CHOROBACH SERCA: INTELIGENTNE, TAKIE POLECAM. *****

    1. Jemy niskotłuszczowo czyli:
    INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

    2. Niskowęglowodanowo, a zatem (energetyczne):
    NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

    3. Puenta to tabele:
    IŻ PRODUKTU.

    P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Spożycie CHLEBA NA OSTEOPOROZĘ-IRL, szprotek wędzonych oraz fasoli czyli produktów o dużej zawartości wapnia wyjaśnia celowość umieszczenia tych produktów jako zalecane.

    4. Wykluczamy jednak z diety (niezdrowe dla człowieka) tzw:
    WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU.

  2. Can pisze:

    Okazuje się, że wspominany tutaj gen preselin 1, który jest typowy dla tzw. rodzinnej formy choroby Alzheimera, ma przemożny wpływ na neurogenezę w hipokampie u nas wszystkich: http://m.medicalxpress.com/news/2015-09-role-alzheimer-related-protein.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...