Marku, a widziałeś to? :)

maj 5, 2010 by
Kategoria: Sport

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Marku, a widziałeś to? :)”
 1. Tata Kuby pisze:

  Kiedy dowiaduję się, że w USA człowiek z zespołem Downa przepłynął jezioro, w Niemczech ludzie z zesołem Dawna biegaja maraton, widzę gimnastyka z zespołem Downa. który ćwiczy jak dobry zdrowy zawodnik to znajduję w sobie jeszcze większą motywację do treningów z Kubą. Dziękuję za te filmy i informacje. Dla mnie i chyba innych rodziców to bardzo dużo
  Tata Kuby

 2. Tato Kuby pisze:

  Ogromna,pewnie długotrwała praca sportowca i trenera zakończona wspaniałym sportowym popisem i złotym medalem. To jest prawdziwy sport z zasadami takimi jak wśród pełnosprawnych sportowców. MEDAL ZA PRACĘ. Sport, który jest ważnym obszarem włączania niepełnosprawnych do społeczeństwa, jeżeli oczywiście opiera się na podobnych zasadach.
  W sporcie niepełnosprawnych intelektualnie w Polsce- Olimpiadach Specjalnych człowiek może ciężko systematycznie pracować, osiągać coraz lepsze wyniki i zajmować coraz gorsze pozycje, Ktoś, gdzieś to ustala, dzieląc zawodników na grupy i praktycznie przydzielając medale i rozdając miejsca dostępu do zawodów wyższej rangi. Tworzy się świat sportu o “specjalnych” niezrozumiałych zasadach, wszyscy przyznają, że są one beznadziejne, ale przeciąż takie są przepisy i wszystko odbywa się zgodnie z nimi.
  Całe szczęście, że od czerwca mamy komisję sportową, która pewnie już intensywnie pracuje nad ich zmianą.
  Marek
  P.s. Może ktoś coś wie o jakiś zawodach lekkoatletycznych w Polsce w tym roku?

 3. tato Kuby pisze:

  Czerwiec, lipiec i cały rok minęły, komisji sportowej pewnie dalej nie ma i nie było. Zmian w przepisach też.
  Treningów w sekcji rónież nie ma. Na zawody jadą wybrani, w miarę sprawni plus jeden na wóżku. Dostają medale i się cieszą. Niektórzy potem jadą na mitingi ogólnopolskie. Tam może okazać się, że mylą tory w biegu, lub zmuszani są aby pchać ręką niedominującą. Ale oni są przecież niepełnosprawni intelektualnie i tak sie sami zachowują. To nie ważne, że wcześniej nie widzieli pełnowymiarowej bieżni, lub pchali drugą ręką .
  Trzeba im wybaczyć, że wszystko im się myli i dać medal, aby się mogli radować.
  Czy to jest, aby na pewno sport?
  Marek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...