MIT 7: Nie prowadzi się badań nad lekami dla osób z zespołem Downa przy ich udziale

wrzesień 11, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Nie jest to prawda. Liczba badań, gdzie uczestnikami są osoby z ZD liczona jest już w dziesiątkach. Ja osobiście mam przyjemność brać udział w 2 i cieszę się, że to się zmienia.

Dla wszystkich zainteresowanych polecam stronę http://clinicaltrials.gov/ na niej można dokładnie znaleźć wszystkie dane.

Z mojego punktu widzenia badania nad zespołem Downa mają jedną istotną kwestię do zrozumienia:

DO DZISIAJ BADANIA NIE SĄ OBIEKTYWNE, A DĄŻĄ DO UDOWODNIENIA CZEGOŚ! NIESTETY SĄ TAK PROJEKTOWANE BY TEGO NIE UDOWODNIŁY czego większość z nas oczekuje.

Przykład:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18296460

image

Brytyjczycy będący przeciwni suplementacji jakiejkolwiek postanowili, że nie jest ona skuteczna. Wybrali do tego celu kwas folinowy, antyutleniacze. Cel: należy pokazać, że nie działają…choć korelacja bezpośrednia była z mową osób z ZD i ich rozwojem psychoruchowym.

Udział wzięło 156 dzieci PONIŻEJ 7 MIESIĘCY. Wynik suplementy nie działają.

W 2008 roku to był argument wszystkich przeciwników suplementacji i to niestety DZIAŁAJĄCY JAKO AUTORYTET.

Nikt nie patrzył na to, że z założenia dzieci poniżej 7 miesięcy nie mówią i efekt rozwoju mowy tutaj trudno zauważyć. Z drugiej strony ani antyutleniacze, ani kwas folinowy nie wspierają mowy, a z pewnością barierę immunologiczną i z pewnością chronią mózg przed wolnymi rodnikami…

Manipulacja przeciwników suplementacji w tym wypadku była tak duża, że dzisiaj wstyd o tym po prostu mówić.

Z mojej perspektywy dopiero badania Alberto Costy z memantyną były uczciwe i obiektywne, ale to jak igła w stogu siana. musimy zatem czekać i obserwować co się dzieje gdzieś obok i korzystać z tych wyników, bo większość jest wciąż na nie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...