Na koniec III klasy … o zainteresowaniach.

Czerwiec 19, 2018 by
Kategoria: Świadomy Jaś

To co dzieli dzieci w III klasie to zainteresowania, każde ma inne. To co je łączy, to współdzielenie się nimi, umiejętność opowiadania, możliwość ich pokazania…szansa na podziw.

Jasiek nie ma wspólnych z innymi dziećmi zainteresowań. To ich bardzo dzieli. Dziś mamy mundial. Skoro ja nie jestem nim zainteresowany, Jasiek też. Skoro ja nie mam ochoty kopać w piłkę…Jasiek też, to są wzorce. Dzisiaj cała “męska” klasa gra w piłkę, bo mamy mundial i tylko to się liczy…a Jasiek się w tym nie liczy.

IV klasa będzie jeszcze większym “rozejściem się” w zainteresowaniach. Czy to co lubi Jasiek, jak śpiewanie, języki obce, góry zrobią wrażenie na kimś? Jeżeli nauczyciel będzie umiał, Jasiek będzie umiał to Jasiek wciąż będzie kumplem w klasie. Jeżeli będzie umiał zaimponować tym co robi….zrobi wrażenie, bo będzie specjalistą, kimś wyjątkowym. Jeżeli nie, to będzie co raz bardziej osamotniony w klasie nastawionej, jak każdy z nas, na siebie, na swoje możliwości…a on nie będzie umiał ich współdzielić.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...