Najczęściej zadawane pytanie po spotkaniach: Jak sobie radzi Jasiek?

Październik 13, 2014 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Janek bardzo dużo już osiągnął. Obecność z dziećmi w zerówce, pozwala mu szlifować nabytą wiedzę. Wciąż uczy się czytać Metodą Krakowską. Uczy się muzyki, angielskiego i chodzi na karate. “See You” albo “Bye” występuje w szkole częściej niż “Cześć”

Większość z Was zadaje wprost pytanie: jak suplementacja i leki wpływają na jego mowę? Popatrzcie jak Jaś wymawia słowa, w trakcie odrabiania zadania domowego, które dostał od Asi logopedy od Metody Krakowskiej. Wydaje mi się, że ten “1% istotności suplementacji” daje niezłe wsparcie ciężkiej pracy, którą musi sam wykonać pod kierunkiem świetnego fachowca Uśmiech

Jak widać precyzję wypowiedzi pod względem fonetycznym ma bardzo dobrą i stale się poprawiającą. Jednak wciąż są litery i słowa, których unika.

Jak popatrzymy na alfabet tak ułożony:

A Ą B C D E Ę FG

H I J K L

Ł M N O P R S

T U W V Z

Ź

to literki zacienione (od H do L i od T do Z) Jaś czyta po angielsku, a resztę po polsku.

Jak popatrzymy na cyferki to od 1 do 8 czyta po polsku a przy 9 i 10 zazwyczaj się zastanawia i raz czyta po angielsku a raz po polsku.

Co do płynności wypowiedzi, to Jaś wypowiada się krótkimi zdaniami. Dalej ta wypowiedź jest typowa dla afazji.

Co do pamięci, to oprócz ostatnich 3 epizodów, gdzie sam z siebie zaczął opowiadać o tym co było w szkole,  wspomnienia nie funkcjonują, choć z pewnością Jasiek bardzo dużo pamięta. Zna z pewnością imiona wszystkich dzieci, które poznał.

Silna strona to oprócz czytania, to oczywiście muzyka i taniec. Kupowaliśmy ostatnio koszulkę. Jasiek ściągnął t-shirta. “Leciała” w sklepie muzyka i Jasiek świetnie tańczył do rytmu, poruszając świetnie biodrami i nogami, wywijając koszulką na wszystkie sposoby. Zaimponowało to mi.

Patrząc na te silne strony, trzeba powiedzieć że świetnie je wykorzystuje. Zawsze czyta imiona Pań pracujących w sklepie. Robi przy tym furorę. Lubi wiedzieć w trakcie zakupów co kupujemy. Jasiek uwielbia przy tym skanować samodzielnie produkty i czytać co pokazuje kasa. Trwa to długo ale jest bardzo fajnym ćwiczeniem dla niego!

Jaka jest jego przyszłość w szkole? Myślę, że pozytywna, gdyż nauczyciele umieją co raz więcej i chcą mu dawać to co najlepsze. Widać, że ma z nimi bardzo dobre relacje, ale nie zawsze poddaje się rygorowi szkoły. Zachowania społeczne, to jest to nad czym będziemy musieli pracować teraz najwięcej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...