Nie obrażajmy poglądów i religii ludzi z innych krajów.

Luty 27, 2017 by
Kategoria: U przyjaciół

Wracam do hejtu, który dostałem tytułem atakowania katolicyzmu…gdy go nie atakowałem… i sugestii “mojego” wyjazdu do krajów arabskich. Chciałem odczekać odrobinę z komentarzem w tym zakresie do tego momentu, gdy ochłonę,  jednak się do tego odnieść w kontekście dzieci z zespołem Downa.

1.Mam w tym momencie 3 rodziny z krajów arabskich, z którymi koresponduję. One podsyłają mi różnego rodzaju artykuły na temat tego, co się dzieje wokół zespołu Downa w tamtych krajach. W 2020 roku Światowy Kongres ZD odbędzie się w Dubaju, gdy moja prośba do obecnego rządu nie znalazła pozytywnej odpowiedzi.

https://ds-int.org/world-down-syndrome-congress

image 

2.Muzułmanie jako osoby wierzące, jako osoby mające swój system wartości, są systemowo dla swoich dzieci niepełnosprawnych nastawieni lepiej niż katolicy. Traktują je systemowo jako dzieci, a nie jako niepełnosprawność.

3.W czasach wojen oba wyznania tak samo źle traktują osoby niepełnosprawne, więc nie będę się odnosił do tych przykładów.

4.Moje doświadczenia z Dubaju, z Kataru Arabii Saudyjskiej potwierdzają, że zaangażowanie ludzi w kierunku “jakości” życia osób z niepełnosprawnością  rosną i jest to widoczne także w przestrzeni publicznej.

5.Można obecnie powiedzieć, że jest moda na to, by przygotować coś specjalnego dla poszczególnych grup niepełnosprawności. W przypadku ZD są to kluby wspomagania bazowane na amerykańskim systemie GiGi Club. Ściągani są specjaliści z Ameryki Południowej do rehabilitacji, z Europy naukowcy w dziedzinie medycyny, z USA specjaliści. Jestem pod dużym wrażeniem postępu.

6. Każdy z rządzących szejków z ww. krajów ma fundację, która wspiera dzieci z ZD. W Dubaju jest specjalny nawet ogród dla rodzin z ZD, w Katarze basen z centrum rehabilitacyjnym. Oprócz tego jest tworzony system opieki i o ile w małych krajach wystarczą 2-3 ośrodki, to w Arabii Saudyjskiej są to punkty zbudowane w oparciu o działania rodziców. Wszystkie te punkty, podobnie jak w Polsce są zbudowane i przygotowane tylko dla obywateli danego kraju.

http://english.alarabiya.net/en/variety/2017/02/20/Saudi-Crown-Prince-talks-football-with-young-boy-at-Down-Syndrome-center-visit.html

image

7.Jeżeli chcecie mnie wyrzucić do jakiegoś kraju, to pozwolę sobie wskazać, że to ja podejmuję co chcę zrobić ze swoim życiem, a nie Wy którzy uważacie się za religijnych, wysyłając mi typowo polskie przesłanie nienawiści.

8.Wiara to tolerancja i wrażliwość na potrzeby drugiej osoby, to dobro i przykład działania, a nie mówienia…tak typowego dla naszego kraju. Milczenie i działanie jest złotem … podsumuję ten wpis w taki sposób.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...