Nienawiść do drugiego.

Październik 5, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

Ta sytuacja też mnie dotyczy. Żyjemy w Polsce, gdzie rodzic dziecka niepełnosprawnego powinien tylko …. żyć dla swoich dzieci i chodzić z nimi na rehabilitację…a jesteśmy przecież ludźmi takimi jak wszyscy. Każde “normalne” zachowanie to grzech, skaza, powód do nienawiści i wytykania. Wciąż słyszę, że mnie na wszystko stać…nigdy nie słyszę ile musze pracować z żoną by to mieć. Bardzo łatwo powiedzieć “kradniesz”, bardzo trudno powiedzieć “podziwiam, że chcesz”…taka jest Polska bez dziękuję i proszę, bez dzień dobry i miłego dnia….

“Czy naprawdę rodzice niepełnosprawnych dzieci – tylko dlatego, że zbierają pieniądze na ich kosztowne leczenie – powinni zrezygnować ze swoich potrzeb, zainteresowań, rzadkich chwil, kiedy mogą zrobić coś tylko dla siebie?”

Więcej: http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79318,23997988,zbieraja-na-rehabilitacje-dzieci-a-maz-w-firmowych-butach.html#s=BoxOpLink

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “Nienawiść do drugiego.”
 1. Pestka pisze:

  ot Polska właśnie. Jarek, miejmy odwagę mieć to w doopie! Ściskam mocno.

 2. Ksenia pisze:

  Myślę, że te komentarze wynikają nie z nienawiści, tylko z frustracji, której w Polsce jest dużo, bo wielu z nas pracujących uczciwie (i też ciężko) w różnych zawodach wynagradzanych jest nieadekwantnie do wykonywanej pracy, wyzyskiwanych, mobbingowanych i dopiero od niedawna bezrobocie jest na znośnym poziomie, ale nadal średniej klasy buty sportowe wydają się jakimś luksusem a 100 zł za godzinę fizjoterapii to dla wielu ludzi kosmos. W Polsce wcale nie trzeba być niepełnosprawnym, żeby doświadczyć braku pieniędzy na leczenie – wystarczy “banalne” zwyrodnienie stawów. A jak człowiek odmawia sam sobie rehabilitacji i leków, żyje z bólem i bezradnością – trudno mu wykrzesać sobie empatię wobec faceta w butach, na które ich samych zwyczajnie nie stać. Myślę, że to wytykanie wynika właśnie z tego, że buty Nike nie są czymś “normalnym” – normalne i zwyczajne jest kupowanie jak najtańszych butów, choć bardzo bym chciała by było kiedyś inaczej.

 3. basia pisze:

  Niech ci, których zżera zazdrość wezmą się do pracy. Jakie to polskie zazdrościć drugiemu. W trakcie protestu rodziców niepełnosprawnych w sejmie też wyciągnięto z fb zdjęcia z wczasów jednej ze strajkujących. “Jak ona śmie protestować skoro ją stać na wczasy”. “Prawdziwi Polcy i Polacy bardzo chciałby

  • basia pisze:

   “Prawdziwi Polcy i Polacy” bardzo chcieliby, abyśmy przywdziali worki pokutne, bo jak nic, chore dziecko to “nagroda” za nasze grzechy. Róbmy swoje, jak mawiał Wieszcz i nie patrzmy na nich.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...