Niepodległość.

Listopad 11, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

Miarą niepodległości nie są kolory i ozdoby jakie przyodziewa państwo, a tym jacy są jego obywatele. Państwo silne, to państwo bez kompleksów, tolerancyjne, uniwersalne dla wszystkich. Tylko słabe puszy się i “przebiera”.

Państwo polskie ostatni raz było silne w okresie tolerancji dla wszystkich wiar, dla różnych poglądów i dla słabości. Potrafiło pojednać wszystkich i wzmocnić dumę bycia Polakiem, przez bycie dla wszystkich. Chciałbym aby na 100 lecie, państwo polskie było także dla moich synów, a nie ich tylko wykluczało przy urodzeniu, w szpitalu, w kościele, w szkole, w urzędzie, w pracy. Chciałbym aby oni też mogli być dumni z tego, że żyją w Polsce…a nie mogą, nieprawdaż?

Komentarze

1 Komentarz do “Niepodległość.”
  1. Tato Kuby pisze:

    Państwo polskie,tak samo jak społeczeństwo nie jest przygotowane na przyjęcie osób niepełnosprawnych i prawdą jest, że po komunie żadna władza nie zrobiła nic, aby to zmienić. Bo jest to trudne i nie wiem, czy nie niemożliwe bez udziału mądrych i aktywnych rodziców.
    Mam wrażenie, że akcja rodziców w sejmie spowodowała impas, który trzeba jakoś przerwać, aby sprawy naszych dzieci mogły pójść do przodu .
    Ludzie mają prawo do świętowania ważnych dla siebie dat, a przecież ten ogromny pochód to inicjatywa oddolna, a w ostatnim roku włączył się do tego rząd dzięki pani prezydent Warszawy.
    Tato Kuby

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...