O miłości z Rumunii, czyli EDSA mówi o życiu razem osób z ZD

Listopad 20, 2010 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Moja przyjaciółka Liana przysłała film o miłości, jej córki z ZD i jej chłopaka też z ZD. O ich staraniach w konkursie typu “Taniec z Gwiazdami”. Był to konkluzja w naszych dyskusjach na forum EDSA.

Ten film z programu, to krótka historia córki Liany i jej chłopaka. Ona jako Teodora, on jako Teodor zatańczyli tango. W rzeczywistości są parą, mocno tęskniącą do siebie, gdyż mieszkają 200 km od siebie. Jednakże wtedy, gdy jest to możliwe są razem, całują się, przytulają. Taniec pozwala im być razem w różnych miejscach Rumunii, razem jeździć na obozy taneczne i konkursy. Są szczęśliwi gdy są razem. Nie są jednak małżeństwem.

Jak napisała Liana, w Rumuni jest jedna para, gdzie ona ma zespół Downa a on jest osobą z niepełnosprawnością ruchową. Pobrali się i są bardzo szczęśliwi. On pracuje, ona zajmuje się domem, zakupami i płatnościami za faktury. Jej mama pomaga im, gdyż mieszkają w swoim mieszkaniu.

Jednak tak jak zdarza się w życiu przeżyli też swoje złe chwile. Ona była w ciąży,  jednakże lekarze, pomimo badań, które tego nie wykazywały, stwierdzili, że osoba z ZD nie może mieć dziecka, bo będzie z pewnością z ZD. Ciąża została usunięta. To był zdrowy chłopczyk. Dzisiaj spodziewają się dziecka i nikt im już nie KAŻE zrobić coś czego nie chcą.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...