Po 30 latach w końcu wiemy jak proteiny tau zachowują się w mózgu osoby z chorobą Alzheimera.

lipiec 11, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

To jest zaskakujące. Przez ostatnie 30 lat pisaliśmy o niszczących mózg proteinach tau, ale nie widzieliśmy jak to się dzieje. Dzisiaj w technice niskich temperatur i nowoczesnych mikroskopów naukowcy poznali jak proteina tau się zachowuje i zobaczyli jak cała patologia przebiega.

image

http://wallstreetpit.com/113780-scientists-uncover-chemical-structure-key-markers-alzheimer/

https://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/nature23002.html

W zespole Downa patologia proteiny tau jest związana na “stałe” z nadmierną ekspresją genu DYRK 1 A. Do tej pory naukowcy budowali wyobrażenia jak one negatywnie działają. Możemy powiedzieć, że od dziś będziemy mogli podglądnąć jak leki na nie działają i jak można stymulować pozytywnie proces leczenia. Dla mnie to jest bardzo dobra i ważna informacja.

http://www.zespoldowna.info/proteiny-tau-czy-amyloidy-beta-sa-bardziej-istotne-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/co-robia-proteiny-tau.html

Przypomnę na koniec te wnioski:

“PROTEINA TAU ZABIJA NEURONY. IM MNIEJ NEURONÓW TYM SZYBCIEJ OBUMIERA MÓZG. JAK MÓZG UMIERA, CZŁOWIEK UMIERA RAZEM Z NIM.

Ta patologia jest podstawową kaskadą choroby Alzheimera obok kaskady amyloidów beta.

W ZD proces ten ma swoje negatywne oblicze w efekcie funkcjonowania nadmiernej ilości genów DYRK 1 A. Zatem by HAMOWAĆ aktywność tego genu prowadzącą do nadmiernej destrukcji neuronów via proteiny tau, KONIECZNE JEST PODAWANIE EGCG NATURALNEGO INHIBITORA GENU DYRK 1 A.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...