Po pierwsze: NALEŻY SZANOWAĆ NAUCZYCIELA I JEGO OTWARTOŚĆ.

Październik 3, 2016 by
Kategoria: Edukacja

Miałem niezwykłą przyjemność rozmawiać z nauczycielem Jasia w piątek, o jego pracy w szkole, w klasie. O tym jak zmienił się w ciągu ostatnich miesięcy i o tym, co mu dała szkoła, klasa. Postanowiłem tym się z Wami podzielić. Zaczynam od najważniejszego, dobrych nauczycieli w dobrym środowisku szkolnym.

1.Chcę to podkreślić:

SĄ NAUCZYCIELE, KTÓRZY SWOJĄ PRACĘ TRAKTUJĄ JAKO PASJĘ, POTRAFIĄ SIĘ JEJ ODDAĆ I O NIEJ MYŚLEĆ.

Tacy są nauczyciele Jasia. Pani Marysiu, Pani Kasiu, Wszystkie Panie wspierające Jasia w szkole DZIĘKUJĘ WAM w imieniu naszym, za to że jesteście WYMAGAJĄCY, OTWARCI, MYŚLĄCY, DYNAMICZNI i że Wam się chcę. Dla mnie jesteście niezwykli po prostu.

2.Są nauczyciele, którzy umieją rozmawiać i chcą rozmawiać z rodzicami. Nasze spotkanie dotyczące celów dla Jasia było świetne. Rozmawialiśmy o tym, co wymaga program i jak możemy osiągnąć to inaczej, dostosowując wymogi do możliwości Jaśka. Dla mnie była to kreatywna, dająca do myślenia rozmowa.

3.Są nauczyciele wymagający, którzy rozumieją że CELE MUSZĄ BYĆ, MUSZĄ BYĆ ZBIEŻNE  Z TYM CO ROBI KLASA…ALE MOGĄ MIEĆ INNĄ ŚCIEŻKĘ DOJŚCIA, INNĄ METODOLOGIĘ ICH OSIĄGNIĘCIA.

4.Są nauczyciele, którzy UMIEJĄ MOTYWOWAĆ I ROZUMIEJĄ SPOSÓB WYKORZYSTANIA TEGO MECHANIZMU! Dziękuję za to Paniom, że Jasiek ma możliwość brania udziału razem ze swoimi kolegami i koleżankami w zadaniach klasowych i może, i musi się wykazać. To go motywuje do rozwoju, a nie ma rodzeństwa, które by go wzmacniało. Klasa jest tym “motorem“ pozwalającym mu na “jazdę” do przodu.

5.Są nauczyciele, którzy potrafią bezstronnie ocenić możliwości i szanse. Słuchanie analiz dotyczących Janka i jego silnych stron i co my rodzice powinniśmy z tym zrobić, pokazało mi dziecko, mojego Jaśka w zupełnie innym świetle.

6.Są nauczyciele, którzy mają cierpliwość, ale są stanowczy i jednoznaczni w drodze do osiągnięcia celu przez ucznia. Jest to bardzo ważne, gdyż to rodzice robią z dzieci “kluchy” niezdolne do stawienia czoła problemowi. Dobry nauczyciel umie być miękki wobec dziecka ale konsekwentny wobec celu, który musi być przez dziecko zrealizowany. Ja tego nie umiem i im za to po raz kolejny dziękuję.

JANEK MA SZCZĘSCIE CHODZIĆ DO DOBREJ SZKOŁY ZE WSPANIAŁYMI NAUCZYCIELAMI, cieszę się że mogę to po raz kolejny powtórzyć.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...