Polepszacze :)

Sierpień 28, 2019 by
Kategoria: Jak może być fajnie

No i mam problem jak to przetłumaczyć. Angielska nazwa to Improvaneer. Improve oznacza poprawiać, polepszać, zatem rzeczownik to chyba Polepszacze…uff trudne.

image

Wszystko zaczęło się od Stand Up for Downs, czyli akcji jednego z ojców chłopaka z ZD. Zebrali 450 000 USD. A potem stało się. Snow, ojciec twórca akcji postanowił zebrać grupę osób z ZD by mogli coś tworzyć. Jak pisze:

„Chciałem nauczyć ich pracy zespołowej i rozwiązywania problemów, szybkiego myślenia, pewności siebie, a nawet umiejętności komunikacyjnych, projekcji głosu, kontaktu wzrokowego” – powiedział. „Pomyślałem, człowieku, jeśli mógłbyś nauczyć tych umiejętności społeczności z zespołem Downa, ich praca i możliwości społeczne po prostu wybuchłyby i rozszerzyły się w sposób, który nigdy tak naprawdę nie był.”
Zainspirowany tym, jak to się zaczęło, postanowił zaprosić małą dziewięcioosobową grupę na cotygodniowe zajęcia, z których każde trwała dwie godziny.
Ta grupa, którą Snow uważa za pierwszy na świecie oddział, w którym wszyscy mają zespół Downa, stała się Improvaneers.
„Były relacje, były dramaty, które są podobne do każdej grupy improwizacji, z którą się kiedykolwiek spotkałem lub w której uczestniczyłem” – powiedział Snow. „To, co jest wyjątkowe dla grupy, to takie poczucie lojalności względem siebie i całej grupy. Naprawdę się kochają, są jak bracia i siostry. Powstało kilka relacji. To niesamowite, jak bardzo są zaangażowani ”.

Po tym wszystkim okazało się, że grupa wspierana przez różnych terapeutów jest w stanie stanąć wobec wielu problemów. Pokazuje jak to robi i to szokuje. Ich spotkania WYSPRZEDAWAŁY się jak dobre przedstawienie, bo robi to wrażenie. Snow opowiada, że jedna z dziewczyn przed rozpoczęciem programu była mało aktywna społecznie, gdyż miała problemy z komunikacją. Dzisiaj wodzi rej, bo udało się jej przełamać swoje ograniczenia. Dla mnie WOW!…i to wyjaśnia nazwę POLEPSZACZY ŻYCIA OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...