“Powiedz TAK!”

Październik 13, 2015 by
Kategoria: Po prostu życie

Tima ma 9 lat. Jest taka sama ale inna. Chce usłyszeć TAK, od Was wszystkich by móc być razem z Wami.

image

Ten film wczoraj pojawił się na youtube, dzięki moim belgijskim przyjaciołom. Choć Tima nie ma ZD, ten film też jest o naszych dzieciach. Jest po prostu wspaniały!

https://www.youtube.com/watch?v=DZdIiEhjJkw&utm_medium=email&utm_source=Ouders+voor+Inclusie&utm_campaign=fec7d24772-sayyes_video10_9_2015&utm_term=0_e79301ff94-fec7d24772-118015285&app=desktop

Teraz przybliżę Wam tekst jaki pojawia się w filmie. Mamy scenę w klasie, nauczyciele mówią, że to nie działa i nie ma perspektyw. Chodzi o system edukacji Timy. Scena w domu, brat Timy idzie na karate, Tima rzuca flamastrem. Mama mówi:”Znajdziemy dla Ciebie jakiś sport”.

Kolejna scena urodzin Timy. Dzieci śpiewające wszystkiego najlepszego, pytają się dlaczego Tima siedzi przy stole z dorosłymi.

Scena w parku zbiegającymi dziećmi… i znów słychać: “..to się nie da…”

Tima porusza się na wózku. Mówi: “Wyglądam inaczej, ale nie czuję się inna. Ludzie często mówią NIE do mnie.Nie lubię tego. POPROSTU POWIEDZCIE TAK.”

I nagle okazuje się, że można inaczej prowadzić lekcje, dzieci mogą bawić się z Tim i świat staje się inny. To jest integracja.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...