“Precious” a jednak musze o tym napisać

luty 3, 2010 by
Kategoria: Filmoteka

Od dawna za oceanem mówi się o odkryciu, o wspaniałym filmie, o sztuce bez gwiazd. Dla mnie trudny, wręcz odpychający Precious, który ma szansę na sukces.

1

Ktoś może spytać a dlaczego mam o tym filmie napisać? odpowiedź jest prosta: jest kolejny, nieśmiały krok ludzi kina w kierunku pokazywania rzeczywistości takiej jaka ona jest. W niej jest miejsce na dziecko z zespołem Downa.

A tak o filmie napisała POLITYKA:

“…Na przeciwległym skrzydle wśród nominowanych znalazło się kilka tytułów niezależnych lub nakręconych przez autorów wodzących się spoza Hollywood. Dramat społeczny „Precious: Based on The Novel Push by Sapphire” czarnoskórego Lee Danielsa (6 nominacji w tym za najlepszy film) to tegoroczna sensacja. Dzieło bez gwiazd, docenione na festiwalu w Sundance, mówiące o patologicznej rodzinie: sadystycznej matce, ojcu-kazirodcy oraz potwornie grubej nastolatce wychowującej dwójkę dzieci w tym jedno z zespołem Downa“.

Tak na to wygląda, patrząc na amerykańską prasę, że jest tutaj szansa nawet na Oskara. Jeżeli zainteresowął Was ten film to proponuję odwiedzić tą stronę: http://www.imdb.com/media/rm384273920/tt0929632

a tutaj trailer

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...