Profesor Kochański: “Przez dziesięciolecia wbijano do głowy studentom i lekarzom jeden z najlepiej utrwalonych w medycynie mitów o całkowitej nieuleczalności zespołu Downa.”

Październik 9, 2017 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Karo, znam profesora Kochańskiego od pamiętnego spotkania w Warszawie na konferencji Bardziej Kochanych.

Był to rok 2012, 20 października. Nie pierwszy raz stawałem przed gronem rodziców by powiedzieć im, że KOCHAĆ DZIECKO A JE LECZYĆ TO DWIE RÓŻNE SPRAWY. Wtedy mała część ludzi w to wierzyła, jeszcze mniej rozumiała. Jak można zobaczyć w trakcie konferencji było wielu profesorów, wielu lekarzy, mało kto chciał powiedzieć jednoznacznie to co ja powiedziałem: ZESPÓŁ DOWNA, PROBLEMY KTÓRE WYWOŁUJE MOŻNA LECZYĆ.

http://www.zespoldowna.info/?s=Konferencja+Bardziej+Kochanych+lekcja

http://www.zespoldowna.info/2012-09-21-konferencja-bardziej-kochani.html

image

Nie spodobało się to rodzicom i na fanatyczną reakcję jednego z nich, profesor Kochański jako jedyny, ale i wskazany publicznie przyznał, że to co mówię może mieć miejsce. Choć nie wiedział tyle co ja, to mnie wsparł. Będę pamiętał ten fakt i cieszę się, że profesor Kochański tematem się interesuje i co raz bardziej rozszerza akceptację dla tego co się dzieje wokół ZD na świecie.

Dzisiaj ja wciąż czekam na to, gdy pojawi się lekarz, który zaakceptuje drugą część mojej tezy. Pierwsza to ta, że ZD i problemy, które powoduje da się leczyć. Druga to ta, która mówi o tym, że ZD “wzmacnia” choroby występujące w rodzinie, a które są warunkowane przez geny, jakie dziecko z ZD dziedziczy od swoich rodziców. One są tym bardziej możliwe do leczenia, a zdrowe bez obciążeń dodatkowych dziecko z ZD może osiągnąć więcej…i nie trzeba przypadku w postaci Hashimoto by to zrozumieć. Może się pojawi taki autorytet…

 

 

 

 

http://www.zespoldowna.info/mit-pelnej-nieuleczalnosci-zespolu-downa-nieprawdziwy-dzis-juz-mit.html

Komentarze

1 Komentarz do “Profesor Kochański: “Przez dziesięciolecia wbijano do głowy studentom i lekarzom jeden z najlepiej utrwalonych w medycynie mitów o całkowitej nieuleczalności zespołu Downa.””
  1. Ela pisze:

    do genów dorzucę również choroby przekazywane z mikrobiomem (od matki i ojca) w chwili narodzin, myślę, że to o czym piszesz to “oczywista oczywistość” i w końcu pojawią się autorytety :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...