Przeszczepy komórkowe w zespole Downa. Wyjaśnienia wątpliwości.

Luty 14, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To o co pytaliście ostatnio najczęściej to przeszczep komórkowe. Mało, kto z Was sobie zdaje sprawy z tego, że kościół w Polsce nie akceptuje tego typu terapii, a jeżeli Wy nie akceptujecie aborcji, to także nie zaakceptujecie tej metody.

Po pierwsze przypomnę: komórki do przeszczepu są pobierane z zarodka, który w istocie idzie do utylizacji w przykładzie jaki ja zaprezentowałem.

http://www.zespoldowna.info/komorki-macierzyste-moga-uleczyc-funkcje-poznawcze-osob-z-zespolem-downa-tak-czy-nie.html

Po pobraniu komórek jest on w istocie uśmiercany, w procedurze medycznej nazywa się to utylizacją.

Po drugie: przeszczepy dotyczą w pierwszej kolejności osób, które mają mozaikową postać ZD. Efektywność zabiegów u tych osób jest dużo większa.

Tutaj jest wyjaśnienie procedury: https://www.youtube.com/watch?v=I3c2OLQiYlo

image

Po trzecie: wciąż procedury leczenia znajdują się jedynie w krajach takich jak Ukraina, Indie, Korea Północna, Korea Południowa, Chiny, Malezja, Singapur i są podważane przez naukowców z Europy Zachodniej…którzy także tam pracują.

Po czwarte: w krajach, gdzie procedury etyczne są bardzo silnie przestrzegane wprowadzenie procedury leczenie komórkowego osób z ZD wprowadza na ten moment jedynie Japonia w kontekście niskiego napięcia mięśniowego i poprawy zdolności motorycznych dziecka z ZD. Nie znam pełnego opisu procedury.

Po piąte: Geeta Shroff lekarz prowadzący terapię komórkową z kliniki w Indiach, także potwierdza, że skuteczność ich procedur jest największa w przypadku dzieci z obniżoną mobilnością i napięciem.

Po szóste: jedyny kliniczny, opisany przypadek dotyczy dziecka 2 miesięcznego, które zostało przyjęte do terapii 1 września 2014 roku. Terapia miała dwie sesje, które zakończyły się 30 marca 2015 roku. Zakłada się, że terapia ta “wyciszyła” gen XIST, który po prostu wyłączył dodatkowy 21 chromosom.

http://www.journalmc.org/index.php/JMC/article/view/2455/1808

image

Czytając to mam wątpliwości, co do procedury.

Po siódme: co to jest gen XIST? Proponuję wrócić tutaj: http://www.zespoldowna.info/wyciszenie-dodatkowego-chromosomu-w-zespole-downa-od-dzisiaj-jest-mozliwe.html

NA KONIEC: z pewnością terapie komórkowe są przyszłością dla naszych dzieci, ale to o czym piszę od lat, nie każdy z rodziców będzie w stanie je zaakceptować. Spodziewam się nawet działań blokujących tego typu terapie, więc terapie te będą dostępne jedynie za granicą Polski.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...