Resweratrol może mieć wpływ na funkcjonowanie komórek macierzystych.

maj 28, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Komórki macierzyste obok terapii genowej to przyszłość medycyny. To chyba już wiemy. Niestety wiedza jaką zdobywamy jest trudna, ale i pełna zaskakujących danych.

Przypomnijmy sobie tą krytyczną wiedzę:

“Fakt, że osoby z ZD mają 3 kopie 21 chromosomu i co za tym idzie genu USP 16, powoduje przyspieszenie tempa całkowitego wykorzystania komórek macierzystych w bardzo krótkim okresie czasu podczas wczesnego rozwoju. Daje to w efekcie, prawdopodobnie wykorzystanie całkowite zasobów komórek macierzystych i uszkodzenie systemu regeneracji u osób dorosłych z ZD. W wyniku czego, ich mózg starzeje się szybciej i szybciej prezentują wczesne stadia rozwoju chorób neurologicznych.”

http://www.zespoldowna.info/usp-16-czyli-wyczerpany-zbiornik-na-komorki-macierzyste.html

http://www.zespoldowna.info/komorki-macierzyste-kolejna-odslona-hesc.html

http://www.zespoldowna.info/komorki-macierzyste-zmieniaja-funkcjonalnosc-genu-apoe-4-w-chorobie-alzheimera.html

Teraz popatrzmy na coś innego. Czy istnieją sposoby na wsparcie funkcjonowania komórek macierzystych, bo może to pomóc nam w utrzymaniu tego co jest?

Zaskoczeniem dla mnie okazało się funkcjonowanie resweratrolu i jaki ma impakt na komórki macierzyste.

https://www.nature.com/articles/s12276-018-0109-y

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31037738/

https://www.spandidos-publications.com/etm/17/5/3555

Badania jakie obecnie czytam na ten temat potwierdzają jedno: resweratrol wspomaga funkcjonowanie komórek macierzystych w różnych układach, w różnych organach. Zmienia dzięki temu jakość ich funkcjonowania. Zatem wydaje się być dla nas też przyszłością w tym kierunku, dziś już przede wszystkim u wszystkich dzieci z ZD, które mają cukrzycę. Patrząc na badania w tym kierunku widać, że resweratrol wspomaga przeszczepy komórkowe, jak i funkcjonowanie narządów związanych z metabolizmem cukrów i funkcjonowaniem insuliny. Zatem kolejny powód by podawać resweratrol, zawsze trans.

http://www.zespoldowna.info/resweratrol-czy-jest-to-najbardziej-niedoceniany-suplement-w-zd.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-jest-problemem-dysfunkcji-mitochondriow-od-urodzenia-az-do-choroby-alzheimera.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...