Supermaraton w Berlinie. Marek popatrz!

Grudzień 2, 2010 by
Kategoria: Sport

Pisałem o tym jak wspaniałe sportowe osiągnięcia ma klub z Lauf. Dzisiaj wreszcie mam film z ich startu do SUPERMARATONU wzdłuż Murów Berlińskich.

 

Polecam Wam informacje o klubie i ich działalności tutaj: http://www.zespoldowna.info/2010-11-25-nagrody-dsi-ogloszone/

http://www.zespoldowna.info/a-tak-sie-biega-maratony-marku-w-lauf-w-niemczech/

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Supermaraton w Berlinie. Marek popatrz!”
 1. Tata Kuby pisze:

  Ludzie z zespołem Downa trenują i biegają razem z pracownikami niemieckiej firmy i biorą udział w imprezach sportowych. Wspólne hobby, integracja, włączanie – uczestnictwo niepełnosprawnych w sporcie zdrowych ludzi.
  Może warto spróbować powielić ten model w Polsce, nie koniecznie w biegach maratońskich? Zastanawiam się jednak, gdzie w Polsce mogę znaleźć podobny amatorski klub.
  Sądzę, że tego rodzaju działania włączające są bardzo potrzebne i sensowne, znacznie bardziej od na przykład pokazywania niepełnosprawnych uprawiających sport w przerwie meczu koszykówki.
  Marek

 2. Tato Kuby pisze:

  Czy dożyję chwili, kiedy ludzie zajmujący się sportem w Polsce będą tak rozumieli sport dla ludzi niepełnosprawnych jak Niemcy. Również w Paraolimpiadach. Wszystko zaczyna się do dwóch rzeczy: szacunku i uwagi, aby zrozumieć potrzeby niepełnosprawnych sportowców.
  Bo to jest całkiem inny sport, sport w którym nie koniecznie chodzi o to, żeby zdobyć 197 złotych medali przez małą grupę uzdolnionych i wyprzedzić w klasyfikacji Ukrainę, a całą resztę posadzić przed telewizorem,
  Tato Kuby

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...