Tryptofan, serotonina, melatonina cz.8 czyli GINKGO MOŻE BYĆ PODAWANE Z FLUOKSETYNĄ

wrzesień 22, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dzięki temu, że zbadaliśmy cały proces nazywany ścieżką metabolizmu serotoniny, możemy sobie odpowiedzieć jednoznacznie na odwieczne nasze pytanie: CZY GINKGO MOŻE BYĆ PODAWANE Z FLUOKSETYNĄ, CZY TEŻ NIE?

Po pierwsze do tej pory mieliśmy rozbieżne informacje oraz pewne hipotezy dotyczące współfunkcjonowania tych dwóch produktów. Z perspektywy szpitali kardiologicznych jak np.: Klinika Mayo sugestie były jednoznaczne na nie, gdyż: ISTNIEJE DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO wystąpienia syndromu serotoninowego. Odnosiły się one jednak do ludzi bez wad genetycznych wpływających na ścieżkę metabolizmu serotoninowego. Z tej perspektywy, także oceniała te interreakcje doktor Flisiak.

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-cz-19-czyli-czy-podawac-inne-suplementy-w-trakcie-czy-tez-nie.html

http://www.factsandcomparisons.com/sites/all/themes/wkh/assets/pdf/pre/RNPLL_websample_monogr.pdf

W publikacjach szpitali zajmujących się leczeniem depresji, tez u ludzi bez zmian genetycznych, jednak wskazywano, że można łączyć ginkgo z fluoksetyną, gdyż ginkgo łagodzi często skutki uboczne typowe dla fluoksetyny.

http://www.psychiatrist.com/JCP/article/Pages/1998/v59n04/v59n0409e.aspx

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/9590676/

 

Z perspektywy naszych dyskusji o serotoninie uważam, że w ZD trudno mówić o możliwościach wystąpienia syndromu serotoninowego. Przypomnę swoje ostateczne podsumowanie z tego wątku, które mówi:

1.Poziom serotoniny jest niski w ZD.

2.Efektywność wykorzystania serotoniny w ZD jest niska

3.Braki serotoniny wynikają z zaburzeń konwersji tryptofanu i przekierowaniu jego zasobów do produkcji niacyny w pierwszej kolejności. Daje to systemowo małe ilości tryptofanu potrzebnego do produkcji serotoniny.

4.Problem z kofaktorami potrzebnymi do wyprodukowania serotoniny. Ich niewłaściwa formulacja i ilość powodują problemy z produkcją serotoniny.

5.Istnieją zaburzenia w transporcie serotoniny, co powoduje, że nawet gdybyśmy mieli jej wystarczająco dużo, to i tak nieefektywny transport powodowałby niemożliwość jej wykorzystania.

http://www.zespoldowna.info/tryptofan-serotonina-melatonina-cz-6-czyli-serotoniny-nie-ma-i-nie-bedzie-jezeli-nie-poda-sie-fluoksetyny.html#comment-82295

 

Jeżeli wrócimy do wcześniejszych wniosków, które pojawiałyby się chociażby tutaj:

http://www.zespoldowna.info/czy-mozna-podawac-ginkgo-z-fluoksetyna-zapytala-lidiai-pol-swiata-wpadlo-w-poploch.html

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-cz-19-czyli-czy-podawac-inne-suplementy-w-trakcie-czy-tez-nie.html

i brzmiały:

“1.Ginkgo nie jest MAOI, czyli lekiem wpływającym na poziom neuroprzekaźników poprzez stymulowanie-hamowanie działania enzymu je niszczące.

2.Ginkgo zwiększa poziomy neuroprzekaźników na drodze innych mechanizmów niż wyżej wymieniony, przez co wpływa na ich poziom stąd jednak musi być brane pod uwagę w przypadku gdy istnieje normalna produkcja serotoniny.

3.W ZD produkcja serotoniny “nie jest normalna” stąd można wyciągnąć wniosek, że nic nie stoi na przeszkodzie by podawać ginkgo z fluoksetyną!

4.Ginkgo aby pełnić funkcje MAOI i być wykluczone z podawania z lekami typu SSRI (fluoksetyna) musiałoby być stale podawane w olbrzymich dawkach typu 2 000 mg/dzień dla dziecka ważącego 23 kg. Dzisiaj nasze dawki są ponad 20 razy mniejsze od tej!

Ten wpis skorygowałem 12.12.2011”

TO Z PEWNOSCIĄ MOŻEMY PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI, ŻE FLUOKSETYNA Z GINKGO MOŻE BYĆ PODAWANA RAZEM!!! …ze względu na niski poziom serotoniny w ZD, jak i fakt, że ginkgo nie wpływa w sposób bezpośredni na poziom neuroprzekaźników, w tym serotoniny o czym świadczą badania na ludziach. Chociażby te: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10698362

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...