Wapń, witamina D 3, witamina K 2 i “strach w oczach” przed hiperkalcemią, osteoporozą, zawałami serca…

maj 23, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

W zespole Williamsa hiperkalcemia jest normą przy bardzo niskim poziomie witaminy D 3. W zespole Downa osteoporoza jest uwarunkowana genetycznie…a większość dzieciaków ma bardzo niski poziom witaminy D 3. W autyzmie, zespole Retta, Prader Willi, zespole Angelmana witamina D 3 jest kluczowa jak przy każdym niemalże problemie natury genetycznej. Trzeba jej bardzo dużo.

Zacznijmy od faktów:

1.W KAZDYM ZESPOLE GENETYCZNYM WITAMINA D 3 JEST KRYTYCZNA DLA ROZWOJU DZIECKA Z TAKĄ WADĄ. WYSOKIE POZIOMY PONAD 50-60  ng/ml SĄ KLUCZOWE DO UTRZYMANIA (ZALECA SIĘ 60-90 W ZALEZNOŚCI OD WADY)

2.CHRONICZNE PODAWANIE WITAMINY D 3, a tak powinno być u nas, MUSI BYĆ ŁĄCZONE Z ODPOWIEDNIĄ SUPLEMENTACJĄ WITAMINY K2, KTÓRA PRZEKIEROWUJE WAPŃ DO KOŚCI.

3.W ZD OSTEOPOROZA JEST ZWIĄZANA ZE ZŁYM FUNKCJONOWANIEM ŚCIEŻKI SYGNALIZACYJNEJ NAZYWANEJ SIGNAL SONIC HEDGHOG…tej źle działającej od pamięci i funkcji poznawczych w ZD.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24826487

4.WAPŃ W ILOŚCIACH NAWET W NORMIE JEST ZABÓJCZY PRZY PODAWANIU DŁUGOTERMINOWYM WITAMINY D 3 DLA ORGANIZMU!!! NIE BEZ KOZERY PRZY PROBLEMACH Z SERCEM I NACZYNIAMI KRWIONOŚNYMI PIERWSZYMI LEKAMI PODAWANYMI NA RATOWANIE PACJENTA SĄ LEKI TZW ANTYBLOCKERY KANAŁÓW WAPNIOWYCH

5.WIĘKSZOŚĆ DZIECI Z WADAMI GENETYCZNYMI CHORUJE NA SERCE W MNIEJSZYM LUB WIĘKSZYM STOPNIU.BLASZKI WAPNIOWE DLA NICH MOGĄ BYĆ DODATKOWYM OBCIĄŻENIEM TYM BARDZIEJ, ŻE SA ONE NIEROZPUSZCZALNE, GDY BLASZKI CHOLESTEROLOWE SĄ ‘ODWRACALNE’.

OPINIA:

1.Analizując istotność dla organizmu poszczególnych składników stawiam witaminę D 3 ponad inne witaminy i mikroelementy tutaj omówione. Ona jest najważniejsza w każdym przypadku dziecka z problemami genetycznymi i neurologicznymi.

2.Chore serce z powodów genetycznych nie może być obciążane dodatkowymi problemami.

3.Osteoporoza “genetyczna” nie wymaga leczenia wapniem jak u zdrowych ludzi!!! W takim wypadku witamina D 3 i witamina K2 w obu formach MK 4 i MK 5 są kluczowe do leczenia kości.

4.Ja w takim wypadku potraktowałbym wapń jako “czynnik zła”, który u ludzi zdrowych genetycznie może być potrzebny, gdy u każdej osoby z zakłóconym metabolizmem na poziomie genetycznym może być skrajnie niebezpieczny.

5.WAPŃ JEST SZKODLIWY! Ja unikałbym z dużą pewnością sztucznej suplementacji wapniem i nadmiernego “futrowania” dzieci tym minerałem.

6.MAGNEZ, który jest antagonistą wapnia bo przyczynia się do jego wypłukiwania, jest tym składnikiem odżywczym, który powinien wejść do naszej uwagi w miejsce wapnia.

7.Najnowsze badania jakoś chyba nie przez przypadek pokazują na jedno: WITAMINA D 3, WITAMINA K2, MAGNEZ TO KLUCZOWE SKŁADNIKI LECZENIA OSTEOPOROZY!!! Precz z wapniem!!!!

8. W naszych przypadkach to podpowiada chyba sama natura. Dlaczego przy hiperkalcemii w zespole Williamsa jest niski poziom witaminy D 3? Po to by dziecko nie dostało zawału. Organizm sam się broni. Dlaczego w ZD przy osteoporozie nie następuje zwiększona podaż wapnia, choć akurat ten minerał świetnie jest metabolizowany? Genetyczne uwarunkowania “wiedzą”, że nie wapń jest potrzebny a witamina D 3, witamina K 2, magnez są potrzebne…a z tym akurat jest problem.

9.Na koniec. Jeżeli mamy problem z podniesieniem witaminy D 3 , a używamy tą w kapsułkach zawierających oliwę z oliwek (najlepsza), to MAGNEZ A NIE WAPŃ poprawia jej wchłanianie i metabolizm!!!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24835432

http://www.huffingtonpost.com/carolyn-dean-md-nd/bone-health_b_1540931.html

http://www.vitamindwiki.com/Overview+Magnesium+and+vitamin+D

http://www.nutritionalmagnesium.org/magnesium-deficiency-reduces-vitamin-d-effectiveness/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24559012

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24728877

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24500155

WNIOSEK:

JEŻELI CHCEMY PODAWAĆ WITAMINĘ D 3 W RÓŻNYCH ZESPOŁACH GENETYCZNYCH TO:

1.Zaczynamy od suplementacji witaminą K2 w obu formach.

2.Sprawdzamy poziom magnezu (w ZD zazwyczaj jest on na dobrym poziomie)

3.NIE SUPLEMENTUJEMY SIĘ WAPNIEM!

4.Dopiero wtedy zaczynamy suplementację witaminą D 3.

W GRUPACH RYZYKA POTRZEBNE SĄ OKRESOWE PANELOWE BADANIA ŁĄCZĄCE: POZIOM WITAMINY D 3 Z MAGNEZEM, ORAZ BADANIA WAPNIA.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...