Witamina E nie zwalnia progresji upośledzenia funkcjonalnego u osób z ZD powyżej 50 lat

Badanie to spełnia kryteria CLASS II jeżeli chodzi o jego klasyfikację. Celem badania było określenie tezy czy: sama witamina E jest w stanie spowolnić spadek zdolności poznawczych u osób z ZD powyżej 50 lat i to w pewnej części z demencją. Jest to wiek porównywalny dla osób bez ZD na poziomie istotnie powyżej 70 jeżeli chodzi o degenerację układu nerwowego.

http://www.neurology.org/site/misc/NeurologyFiller.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27164691/

image

Wynik raportu jest jednoznaczny. Sama witamina E nie jest w stanie spowolnić spadku funkcji poznawczych u tak zaawansowanych wiekiem osób z ZD.

Komentarze

1 Komentarz do “Witamina E nie zwalnia progresji upośledzenia funkcjonalnego u osób z ZD powyżej 50 lat”
 1. Michał pisze:

  Ciekawe jaka substancja została przebadana?.Okazuje się że witamina E to aż 8 substancji. Witamina E to dwie podstawowe grupy substancji
  1) Tokoferole
  2) Tokotrienole
  Każda z tych grup składa się z czterech pod grup
  1) alfa tokoferol i alfa tokotrienol
  2)beta tokoferol i beta tokotrienol
  3) delta tokoferol i delta tokotrienol
  4)gamma tokoferol i gamma tokotrienol
  Większość badań na witaminie E kiedyś była robiona na alfatokoferolu a w zasadzie na jej odmianie syntetycznej d-alfa tokoferolu, która niestety jest też w Nutrivene D i obawiam się że żadnego pożytku naszym dzieciom nie daje. Po prostu jest bo jest. (może warto do niech napisać o zmianie na tokotrienol?) Obecnie robione są badania na tokotrienolach które posiadają wiele właściwości min.obniżają trójglicerydy,cholesterol, dobrze oddziaływają na serce i zapobiegają wielu schorzeniom. Jeżeli chcemy obniżyć cholesterol i trójglicerydy najlepiej brać same tokotrienole lub z mała ilością tokoferoli. Okazuje się że tokotrienole i tokoferole powinny być brane z odstępem ok 8h. Najlepiej tokoferole rano, tokotrienole wieczorem ze względu na to że organizm produkuje najwięcej cholesterolu ok północy. Do obniżenia cholesterolu i trójglicerydów wystarczy od 100mg dziennie do 200mg większe dawki nie dawały dodatkowych korzyści(chyba norma dla dorosłego).Odsyłam wszystkich zainteresowanych do książki. Żródło: Jerzy Zięba “Ukryte Terapie czego ci lekarz nie powie”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...