Zasłyszane…dwie prawdy Kasi z edukacji.

Wrzesień 25, 2017 by
Kategoria: Po prostu życie

“Jarku podsyłam, Tobie moją prawdę o edukacji, warto by o tym mówić.”

EDUKACJA JAK Z MĄDREGO ZROBIĆ IDIOTĘ

“No to Pani córka jest w normie intelektualnej, powinna się Pani cieszyć!” – powiedziała Pani w Poradni Pedagogicznej do mamy dziewczyny z ZD…która się tym ucieszyła.

“Pani córka jest istotnie upośledzona i nie nadaje się do szkoły, te kobiety co ją oceniały to nie widziały, co robią chyba!” – powiedziała Pani Dyrektor szkoły z klasami integracyjnymi z Polski południowo-wschodniej.

“Pani córka nie nadaje się do szkoły specjalnej. Wymaga indywidualnej opieki i specjalnej edukacji, a my takiej nie możemy zapewnić.” – powiedziała Pani Dyrektor jedynej szkoły specjalnej w okolicy.

“Jaka Pani jest wspaniała, jakie ma Pani urocze dziecko, jesteście wspaniali jako rodzina, ale kościół nie jest od edukacji, ja Pani nie pomogę.” – powiedział proboszcz parafii.

“Chcę zabić moje dziecko i siebie, bo do niczego się nie nadaję i nie umiem nawet załatwić szkoły dla dziecka.” – w końcu powiedziała matka do kuratora. On popatrzył, przeczytał papiery i stwierdził:” Proszę się nie załamywać, przecież ma Pani wspaniałe dziecko w normie intelektualnej, więc szkoła musi przyjąć Pani córkę….ja to załatwię.” Po miesiącu oczekiwania na odpowiedź matka zadzwoniła do kuratora, który odpowiedział:” Jeżeli chce Pani, to niech Pani zabije córkę i siebie, ale ja Pani nie pomogę, bo mamy reformę edukacyjną.”

Matka wróciła do poradni. Panie usłyszały historię i zmieniły dokumenty: “Down musi być idiotą, by go przygarnęli…” skwitowała jedna z nich. Szkoła się znalazła.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Zasłyszane…dwie prawdy Kasi z edukacji.”
  1. Radek pisze:

    Jak nigdy nie przeklinam, tak teraz jedyne co mi się ciśnie to ja p… k…. jego m….

  2. Agnieszka pisze:

    Prawda ta dotyczy nie tylko zespołu Downa niestety… Ja też miałam “zrobić upośledzenie” w PPP dla syna z autyzmem i dyspraksją oraz poważną niepłynnością mowy, w normie intelektualnej w testach niewerbalnych, a to po to aby “przygarnęli” i “żeby chłopakowi łatwiej było” :/

    Od września w edukacji włączającej, zobaczymy…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...