Jedyna taka książka – ASPEKTY MEDYCZNE W ZESPOLE DOWNA

wrzesień 12, 2013 by
Kategoria: Książki

Na wstępie chcę przeprosić wszystkich, którym zgodnie z intencją autorów tą książkę obiecałem. Z całej Europy przyszło zamówienie na 15 000 kopii i okazało się, że autorów pomimo szczerych chęci nie stać na taki gest. Przepraszam w szczególności Pana Andrzeja z Bardziej Kochanych. Mam nadzieję, że uda mi się ściągnąć wersję elektroniczną tej książki.

A jaka to książka? Zbiór bazowej wiedzy medycznej dotyczącej osób z ZD. Jedyna taka książka w Europie, jak nie na świecie.

image

http://www.vividown.org/

Głównym inicjatorem tego wydawnictwa jest VIVI DOWN z Włoch. Książka ma wersję angielską i została napisana przez włoskich lekarzy i naukowców zajmujących się zespołem Downa.

image

Ja otrzymałem jeden, jedyny egzemplarz jako członek Zarządu EDSA i dziękuję Żanecie za jej dostarczenie.

Co do samej zawartości, to książka podzielona jest na części tematyczne:

1.Aspekty ogólne w ramach których opisywana jest historia, czynniki ryzyka jak i demografia.

2.Interna

3.Chirurgia

4.Rehabilitacja

Książka jak i tematy są opracowane dość szczegółowo, tak mogę powiedzieć po pierwszym przeglądnięciu, łącznie ze zdjęciami i wskazaniami medycznymi. Spróbuję opisać je bardziej dokładnie po analizie i przeczytaniu.

Komentarze

Liczba komentarzy: 8 do “Jedyna taka książka – ASPEKTY MEDYCZNE W ZESPOLE DOWNA”
 1. Aga pisze:

  Gdzie można dostać tą książkę?

 2. Can pisze:

  Książka w wielu aspektach już nie jest aktualna, ale wciąż może być użyteczna więc mogę podesłać ostatni egzemplarz. Proszę o kontakt jarek@zespoldowna.info

 3. Alex pisze:

  Czy w książce jest ujęty niedosłuch w Zespole downa, jego diagnostyka, leczenie ?

 4. Can pisze:

  Sprawdzę

 5. Can pisze:

  Jest to temat ujęty szeroko i ogólnie. Proszę podaj jakie aspekty Ciebie interesują to sprawdzę.

  • alex pisze:

   wszystko odnośnie niedosłuchu, jak wygląda leczenie, diagnostyka, jak się objawia.
   Jestem na etapie zbierania materiałów, do pracy licencjackiej, temat jest bardzo okrojony, jeżeli chodzi o literaturę. Pisałam do Pana wcześniej email na adres podany powyżej. Byłabym bardzo wdzięczna za okazaną pomoc.

 6. Magdalena pisze:

  Witam, córka ma łysienie plackowate przy ZD… nie ma w ogóle włosów. Czy jest jakoś szerzej potraktowany ten temat ? Psycholog był, nie było efektów, dermatolog dawał wcierki bez efektów (tzn.odrosły i wszystko wypadło), zmieniłam szkołe, troszkę pomaga bo to co próbuje odrosnąć nie wypada, ale jest tak nikłe że już nie wiem czym suplementować, czy suplementować i gdzie pójść żeby dało to jakiś efekt … pozdrawiam Magda

 7. Can pisze:

  Magda, łysienie plackowate jest efektem problemów autoimmunologicznych…tutaj nie jest potrzebny psycholog, a właściwa diagnoza. Po pierwsze najłatwiejsze i najtańsze, sprawdź tarczycę w pełnym zakresie tj. ft3, ft4, anty tpo, anty tg. Po drugie zrób badania “okresowe” jak to nazywam czyli homocysteinę, B9, B12, D3 (25oh), ferrytynę, profil lipidowy. Jak będziesz to mieć skontaktuj się ze mną jarek@zespoldowna.info…a międzyczasie po czytaj na tej stronie o chorobach autoimmunologicznych w tym mir-155.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...