Collette Divitto… amerykański sen

styczeń 18, 2022 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Jedni powiedzą, że jest to możliwe tylko w Ameryce. Inni…nic nie powiedzą. Ameryka lubi koloryzować rzeczywistość, a jak da się jej coś, co może być piękne, jak amerykański sen, to już wszyscy o tym piszą. Tak jest z Collette, jej ciastkami.

Kiedyś już o niej pisałem, o wysiłku jej mamy by stworzyć cukiernie dla niej. W ten sposób Collette stała się businesswoman, ma swoją cukiernie, sprzedaje ciastka, które sama wypieka i to jest niesamowita historia. Praca dała jej tak potrzebną socjalizację, rozwój jej umiejętności i przede wszystkim pasji, której się oddała. Teraz przyszedł czas na jej drugą część. Collette wzięła udział w projekcie wydania książek dla dzieci…ale przede wszystkim, oddała się pasji zatrudniania takich osób jak ona. Ta aktywność zachwyciła Amerykę, bo to nie chodzi tylko o jej cukiernie, ale o sposób na zaangażowanie osób z ZD w funkcjonowanie społeczne, danie im możliwości na dobre życie, które pozwolą im na więcej. Mnie to ucieszyło także, gdyż liczba artykułów o Collette w ostatnim tygodniu była niesamowita i to na całym świecie. Takie historie zmieniają istotnie postrzeganie osób z ZD…na pewno.

W tym artykule znajdziecie 2 filmy, można oglądnąć Uśmiech

https://www.breitbart.com/economy/2022/01/15/video-ceo-with-down-syndrome-leads-company-that-helps-people-with-disabilities-find-jobs-you-can-make-a-great-difference/

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...