Zakątek 21…dziękuję

styczeń 4, 2021 by
Kategoria: Po prostu życie

Doszła do mnie smutna informacja, a dla wielu rodziców małych dzieci dramatyczna na pewno. Zakątek21 będący forum wymiany zdań dla mam dzieci z ZD podjął decyzję o samolikwidacji. Ja chcę tym wszystkim ludziom, którzy tworzyli zakątek21 przez te wszystkie lata obecności podziękować za to, że wkładali swój wysiłek w to by on istniał. Ja to rozumiem bardzo.

image

https://zakatek21.pl/2020/12/uchwaly-nadzwyczajnego-walnego-zgromadzenia/

Przyznam się, że zawsze mnie szokował tryb funkcjonowania Zakątka21, który dla mnie faceta stał się mechanizmem “wypłakania”, “wyrzucenia” wszystkich żalów i win na ”wszystkich”, gdy mama najczęściej miała małe dziecko z ZD. I zawsze Zakątek tym mamom przez swoje istnienie pomagał. Mogłem się nie zgodzić z takim układem informacji, ale to było potrzebne bardzo na to wygląda.

Co dalej? Nie ma takiego miejsca do wypłakania i wrzucenia zdjęcia “mojego” małego dziecka z ZD teraz. Będzie na pewno potrzebne i jak znam życie, gdzieś się pojawi.

Z drugiej strony patrząc jest to normalny układ bytu takich rodzicielskich stron. Dopóki się chce, to wszystko działa, a potem dziecko nagle ma 7 lat i się już nie chce bo rzeczywistość przerasta marzenia i jest inaczej niż obiecywał to … wszyscy. Wtedy problemy się piętrzą i nie ma się motywacji by dzielić się swoim czasem z innymi w szczególności, gdy nie ma następców, młodych rodziców do pracy. Tym bardziej żegnając się z Zakątkiem, a może jednak nie, DZIĘKUJĘ TYM KTÓRZY NA JEGO ISTNIENIE DZIAŁALI PRZEZ TYLE LAT OD SAMEGO POCZĄTKU.

Komentarze

1 Komentarz do “Zakątek 21…dziękuję”
  1. kobas laksa pisze:

    jarku :) spokojnie :) wciąż jest grupa na facebooku, która działa prężnie, a ja wraz z kasią tin łabędzką i kariną jankowską jesteśmy od lutego administratorami zakątka 21. nie chcemy zmienić ani formuły tego miejsca, anie specjalnie ingerować w treści rozumiejąc jak ważna jest swobodna wymiana myśli i możliwość szczerej rozmowy rodziców (głównie mam) między sobą. czasy się zmieniają. wiele osób dla łatwiejszej organizacji czasu przenoszą się do facebooka. póki będzie miało to sens będziemy starać się przedłużyć żywotność tej grupy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...