“DOWN THE ROAD. ZESPÓŁ W TRASIE” już wkrótce!

Styczeń 14, 2020 by
Kategoria: Jak może być fajnie

“Down the road” jest formatem programu opracowanego w Belgii, który potem miał także swoje edycje w innych krajach. Teraz przychodzi czas na Polskę i odczarowanie trochę tego, co jest społeczeństwu nieznane.

image

https://www.rosesareblue.tv/tv/down-the-road

Powyżej znajdziecie link do tego co możecie zobaczyć z innych krajów.

Dzięki Darkowi, mam możliwość podzielić się tą informacją na temat programu, który będzie w Polsce za co mu z góry dziękuję.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/down-the-road-zespol-w-trasie-nowy-program-ttv-wiosna-2020

Kiedy w połowie roku 2019 dowiedzieliśmy się, że w Polsce może powstać program w oparciu o belgijski format telewizyjny DOWN THE ROAD nie spodziewaliśmy się, że w tak szybkim tempie będziemy mogli współtworzyć ten program w polskiej wersji językowej! Mieliśmy już doświadczenia z telewizją. Nasz Jonatan – Kosmitek Jo! Był chętnie zapraszany do mediów, a wywiady z rodzicami dzieci z zD od kilku lat mnożą się jak grzyby po deszczu. Pisaliśmy artykuły do prasy i występowaliśmy w programach telewizyjnych, żeby zwiększać wiedzę o trisomii w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe i własne obserwacje. Zespół Downa nie jest już tematem wstydliwym, coraz więcej rodziców pomimo problemów i niepewnej przyszłości decyduje się na rodzicielstwo pełne wyzwań z uśmiechem na ustach.

Na zaproszenie firmy produkcyjnej Wiernik PRO  i telewizji TTV mieliśmy wielką przyjemność zaprosić na casting pełnoletnie osoby z zespołem Downa z całej Polski. Wyłonione z castingu osoby to stojące na zdjęciu od lewej: Dominika, Krzysiek, Agnieszka, Grześ, Ola i Michał. Trzeba było przedstawić się od najlepszej strony, zaprezentować talenty, opowiedzieć o sobie, swoim życiu, a także o tym czym dla każdego z uczestników byłoby takie wyzwanie jak dwutygodniowy wyjazd, survival z dala od rodziny w nowe ryzykowne miejsca bez taryfy ulgowej.

Program w konwencji reality show był dla całej ekipy realizacyjnej niemałym zaskoczeniem.

Uczestnicy pojechali na wyprawę z Przemkiem Kossakowskim znanym z prowadzenia ekstremalnych programów podróżniczych. Podstawą była samodzielność charyzma i indywidualność, a prowadzący okazał się nie tylko przewodnikiem, ale też przyjacielem. Stereotypowe myślenie okazało się bezużyteczne. Trzeba było wejść ze sobą w bezpośredni, szczery kontakt, a wymagania stawiane przez ekipę telewizyjną sprawiały, że dla osób wybranych z castingu wyprawa była autentycznym wyzwaniem.

Jaki będzie tego efekt już wkrótce będzie można zobaczyć na antenie TTV. Zapowiedź obejrzało już ponad milion osób, a na fanpagu facebookowym Przemka Kossakowskiego w komentarzach można zobaczyć jak setki rodziców wrzuca   zdjęcia swoich dzieciaków i nie może doczekać się emisji pierwszego odcinka. My też, a to dopiero pierwsza edycja. Jeśli pierwszy sezon okaże się popularny będą kolejne! Trzymajcie kciuki za powodzenie wyprawy i szykujcie się na totalną zmianę w polskich mediach i polskiej mentalności. To będzie hit!

Kobas Laksa – reżyser, fotograf, grafik i Aleksandra Więcka – scenarzystka, dziennikarka

Down the Road / Zespół w trasie.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2725257614186696&id=425700010809146

Zrzut ekranu 2020-01-10 o 11.12.58

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...