Jakie programy nauczyciele używają do zdalnego uczenia dzieci niepełnosprawnych

czerwiec 29, 2020 by
Kategoria: Tablet,smartfon,komputer

Skończył się rok szkolny w wielu krajach. Stało się to powodem by podsumować, które programy przygotowane na iPada/komputer okazały się być najlepsze w tych czasach i najlepiej dostosowane do potrzeb. Nie jest to łatwe.

https://qns.com/story/2020/06/03/the-best-apps-for-kids-with-special-needs-while-remote-learning/

Pod tym linkiem znajdziecie bardzo dużą ilość programów do edukacji specjalnej jakie są wykorzystywane w USA. Są to programy przede wszystkim specjalistyczne do artykulacji, ćwiczenia mowy i kreowania zrozumienia. Większość z nich jest celowana do takich dzieci, których zaburzenie mowy i komunikacji jest duże.

Z perspektywy innych różnych zainteresowań mi się spodobało to zestawienie obejmujące bardzo zróżnicowane oprogramowanie dotykające matematyki, przyrody.

https://www.goguardian.com/blog/technology/best-educational-apps-for-students-distance-learning/

Inny zestaw to programy do prowadzenia zajęć. ZOOM to jest to coś dla dorosłych, a jak prowadzić ciekawie zajęcia dla dzieci. Poniżej link, który jest odnośnikiem od wielu rodziców, że ich nauczyciele posiłkują się tymi programami.

https://www.commonsense.org/education/top-picks/best-apps-and-websites-for-the-flipped-classroom

To było po angielsku, a po polsku? Mi się spodobała ta propozycja całościowego podejścia do dziecka i duża ilość różnych propozycji do wykorzystania. Nie musi to być tylko czas roku szkolnego. Warto popatrzeć na te gry edukacyjne, które także samemu można przygotować.

http://www.superbelfrzy.edu.pl/glowna/nauczanie-zdalne-szkoly-specjalne/

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...