Van Gogh

maj 4, 2023 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Nigdy nad tym się nie zastanawiałem wcześniej. Najpierw jednak byli impresjoniści. Ich kolory, duuużo grantu, niebieskiego, żywych emocji w pociągnięciu pędzlem i kolorze. Do tego niesamowita, świetnie dostrojona muzyka. Kamil patrzył i “odlatywał” w jakąś dal wpatrzony we wszystkie strony. Czy Kamil czuł to, co my, czy powędrował w swój świat oglądając to wszystko?

Byliśmy zaskoczeni po multimedialnej wystawie jaką zobaczyliśmy u nas we Wrocławiu, nie sztuką bo jej prezentacja była zachwycająca, ale reakcją chłopaków. Janek był przytłoczony, Kamil wchłaniał. Był niesamowicie zrelaksowany i wypoczęty po niej, po doznaniach. Jego reakcja była nadzwyczajna.

https://wystawaimpresjonisci.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=KBoiUtYuEzQ&t=2s

Postanowiliśmy odrobić zaległości i znaleźć wystawę zrobioną w tej samej technologii, poświęconą Vincentemu Van Gogh. Byliśmy przygotowani na odczucia, tym razem tylko z Jankiem…i Janek “wchłonął” kolory van Gogha!

IMG_1826

Znalazł sobie swoje miejsce i patrzył.

IMG_1828

IMG_1829

Kolory się zmieniały. Obrazy się zmieniały, a on oglądał wpatrzony. Tak jak Kamil za pierwszym razem.

IMG_1830

IMG_1839

IMG_1841

Polecam wam tą formę poznawania sztuki. Nie wydawało mi się wcześniej, że nasi chłopcy to odbiorą. Patrzyli na impresjonizm inaczej, lepiej, w swój sposób reagując na światło i dźwięk. Było warto to zobaczyć. Dziękuję van Gogh, dziękuję Impresjoniści. Warto było Was zobaczyć w ten sposób.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...