Ahaan

maj 19, 2021 by
Kategoria: Filmoteka

Jest to film z Azji. Wydaje się, że kulturowo powinien być innym. Po obejrzeniu 15 minutowego fragmentu, wydaje mi się, że jest taki sam jak te amerykańskie i te europejskie. Jest naturalny, prawdziwy i bohater jest osobą z zespołem Downa. Nie zwróciłbym na niego uwagi, gdyby nie pozytywne opinie ludzi z Japonii, Australii i Indii.

Główną rolę odgrywa w tym filmie Abuli Mamaji. Facet z zespołem Downa i dużą ilością naturalności jak można przeczytać w wielu recenzjach na ten temat. Główny bohater chce prowadzić normalne życie, mieć prace, założyć rodzinę i mieć dzieci. Wszystko to takie proste i normalne, nieprawdaż? Film ma być dostępny na Netfixie.

https://www.ndtv.com/entertainment/ahaan-review-lead-actor-abuli-mamaji-who-has-down-syndrome-lends-the-film-authenticity-2442191

https://www.youtube.com/watch?v=Ud1M1iTnhJM

image

“…jesteśmy zaproszeni, aby przyzwyczaić się do postaci, która nie jest i nie musi być tym, kim oczekujemy od bohatera. Aktorowi łatwo się rozgrzać, bo nie dość, że jest w nim coś niezwykle czarującego, jest też człowiekiem, który najwyraźniej lubi grać przed kamerą.

Właściwie to naprawdę nie gra aktorska, którą robi Mamaji. Jest sobą na ekranie, co nadaje filmowi ciepła, skuteczności i autentyczności. Aktor ma również wadę wymowy, więc trochę potrwa, zanim zaczniemy rozumieć, co mówi. Części wypowiedzi, które dostarcza, są zniekształcone. Ale nigdy nie są nieinteligentne.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...