Randka z dziewczyną z zespołem Downa.

wrzesień 22, 2017 by
Kategoria: Filmoteka

Wczoraj napisałem o budowaniu właściwego wizerunku osoby z ZD. Dzisiaj druga “ludzka”,  wersja prezentowania normalności osoby z ZD, czyli po prostu randka z Ellen.

Na początek krótkie wprowadzenie. To co chcę pokazać to fragment filmu FAMILY GUY. Tak opisuje go wikipedia:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Family_Guy

Family Guyamerykański serial animowany stworzony w 1999[2] roku przez Setha MacFarlane’a i emitowany w telewizji FOX. Przedstawia on losy rodziny Griffinów, mieszkającej w fikcyjnym mieście Quahog, w stanie Rhode Island. Humor serialu oparty jest w dużej mierze na zaskakujących, często nonsensownych retrospekcjach, które przerywają właściwą akcję. Nawiązują one przeważnie do popkultury i różnych wydarzeń historycznych.

W Polsce serial był emitowany w stacjach TV 4 (pod tytułem Głowa rodziny) oraz Comedy Central Polska. Obecnie jest emitowany na kanale Fox Polska w wersji HD i SD, z napisami (od 6 listopada 2010).

7 maja 2017 roku przedłużono serial na 16. sezon[3].

image

https://www.youtube.com/watch?v=YFYY4i8XAlM&app=desktop

W tym epizodzie występuje Ellen, której głos dała aktorka z ZD, Andrea Fay Friedman. Ten odcinek został pokazany z okazji Dnia Walentynki w telewizji.

Co mnie w nim ujęło? Film jest kierowany do dorosłych to raz. Dwa dorosły Chris umawia się na spotkanie z Ellen, gdyż osoby z ZD są takie ciepłe, empatyczne…a okazuje się, że są takie same jak każdy bez ZD…ten epizod zrobił duże wrażenie na amerykańskich widzach, mi się też spodobał.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...