Cody Sullivan był pierwszy i był z Pierwszym!

październik 19, 2022 by
Kategoria: Edukacja

Amerykański system edukacji uniwersyteckiego dla osób z niepełnosprawnością zaczął się 10 lat temu. Pierwszą osobą z ZD, któa ukończyła go w Oregonie w USA był Cody Sulivan. Na uroczystości związane z funkcjonowaniem systemu przyjechałem ten Pierwszy w USA: Prezydent Joe Biden!

Dlaczego o tym piszę? Ciągle próbuję przypomnieć, że istnieją możliwości edykacji wyspecjalizowanej, tak jak to ma Janek w swojej szkole podstawowej. Od 2010 roku tytułem specjalnej ustawy edukacyjnej, Państwo jest sponsorem edukacji uniwersyteckiej dla wielu osób niepełnosprawnych…głównie osoby z ZD. Mają one spersonalizowany program edukacyjny  skoncentrowany wokół danego tematu i przez 4 lata są częścią ich Uniwersytetu, Campusu. Uczą się życia wśród innych studentów, a studenci uczą się ich. Dla mnie bomba!

https://www.zespoldowna.info/life-w-usa-dziala-system-edukacji-dla-doroslych-osob-z-zespolem-downa.html

image

https://www.oregonlive.com/news/2022/10/it-was-absolutely-surreal-biden-hugs-oregons-first-university-graduate-with-down-syndrome.html

Cody już pracuje jako asystent edukacyjny w przedszkolu. Uniwersytet przygotował go, wzmocnił jego silne strony i umożliwił mu pracę. Oto chodzi w Ameryce…a Prezydent wspiera wysiłki na rzecz rozwoju edukacji osób niepełnosprawnych.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...