“Irlandzkie pożegnanie” o czym jest oskarowy film.

marzec 16, 2023 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Przyznam się na tak postawione pytanie sam miałem problem by odpowiedzieć, ale już wiem.

Tutaj jest trailer filmu:

https://www.imdb.com/video/vi199738649/

Opis filmu jest następujący: w Północnej Irlandii, po śmieci mamy, dwaj bracia łączą się na nowo. Jeden z nich ma zespół Downa, a drugi koniecznie chce sprzedać farmę i wrócić tam, gdzie jest. Mamy więc dramat i komedię w jednym.

image

Więcej o filmie który powstał w 2022 znajdziemy w wikipedii. Tam scenariusz filmu jest opisany tak:

Turlough (jeden z bohaterów) żyje swoim życiemw oddaleniu od swojego brata Lorcana, który ma zespół Downa. Po śmierci ich matki, Grainne, Turlough wraca z Londynu na rodzinną farmę, aby sprzedać posiadłość i zawieźć Lorcana do ciotki, ale Lorcan odmawia. Miejscowy ksiądz, ojciec O’Shea, tworzy listę rzeczy, które matka braci napisała przed śmiercią, ale Turlough twierdzi, że teraz jest to bezużyteczne. Turlough później walczy z Lorcanem i z jego pragnienieniem, by nadal opiekować się farmą. Następnego ranka Turlough przygotowuje się do wyjazdu z Lorcanem, ale ten odmawia, dopóki nie wypełnią całej „listy rzeczy do zrobienia” Grainne’a, która ma 100 pozycji. Turlough niechętnie się zgadza, a bracia spędzają czas z urną z prochami Grainne, ponownie szczęśliwie łącząc się, gdy „pomaga Grainne” modelować obraz, latać z balonami i palić marihuanę. Jednak kiedy Lorcan rozbija urnę, aby wypełnić 99. pozycję na liście, „skok ze spadochronem”, Turlough denerwuje się i upiera się, że to jest powód, dla którego nie można powierzyć Lorcanowi farmy i oficjalnie wystawia nieruchomość na sprzedaż.

Gdy Turlough przygotowuje się do ostatecznego wyprowadzenia Lorcana, wita go ojciec O’Shea, który ze zdziwieniem wyjawia, że ​​nigdy nie dał Lorcanowi listy rzeczy do zrobienia. Turlough konfrontuje się z Lorcanem i chociaż Lorcan przeprasza za okłamanie Turlougha w sprawie listy, Turlough zamiast tego sugeruje, aby dokończyli listę, wypełniając setną pozycję, „lecąc w kosmos”. Wysyłają prochy Grainne’a z fajerwerkami, a kiedy odpoczywają przy ognisku, Lorcan dodaje 101. pozycję na liście: życzenie, aby on i Turlough ponownie zostali najlepszymi przyjaciółmi i by Turlough opuścił Londyn. By wrócił, aby pomóc na rodzinnej farmie . Turlough zgadza się rozważyć tę opcję.

https://en.wikipedia.org/wiki/An_Irish_Goodbye

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...