Jak znaleźć pomoc we Wrocławiu?

marzec 6, 2022 by
Kategoria: Pomoc dla rodzin z Ukrainy

Warszawa i Wrocław pojawiają się stale wśród rodzin przyjeżdżających teraz do Polski. Zatem o Wrocławiu więcej troszeczkę wiecej.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie miasta Wrocławia tak jak to już pisałem i w każdym mieście takie infpormacje na pewno są….ale:

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/uchodzcy-z-ukrainy-wroclaw-jak-pomoc

1.Pomoc można uzyskać w Fundacji Ukraina.

Fundacji Ukraina czyli CUKR – Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju

która znajduje się przy ul. Ruskiej 46A/201.

2.Gdzie dostać ubrania, żywność, środki czystości. Pomoc dla uchodźców

Czasoprzestrzeń na ul. Tramwajowej 1-2 czynna 24 h na dobę. Zbierane są tam dary. WCRS prosi o śledzenie aktualizowanych potrzeb. Obecnie liczą się środki higieny i czystości. Jest wystarczająca ilość odzieży, poza ubrankami dziecięcymi.

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 przy ul. Legnickiej 65, gdzie zbiórki darów trwają od rana do wieczora.

Trzeci punkt mieści się przy ul. Legnickiej 21 – to miejsce specjalnego wsparcia dla matki i małego dziecka.

3.Informacją zajmuje się Przejście Dialogu, które mieści się przy ul. Świdnickiej 19. Jest to centrum zarządzania informacją dla Ukraińców, gdzie WCRS działa wspólnie z Fundacją Ukraina.

Czytaj więcej: Podstawowe informacje dla uchodźców z Ukrainy we Wrocławiu

– Na miejscu czekają konsultanci mówiący w jęz. ukraińskim, którzy udzielają informacji na każdy temat w godz. 9-20. Można uzyskać konsultację prawną prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Są z nami na dyżurach.

4.Konsultacje medyczne. Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Wrocławia, mogą liczyć na bezpłatną pomoc medyczną. Darmowe konsultacje i leczenie oferują zarówno placówki współpracujące z NFZ, jak niepubliczne przychodnie i szpitale, a także lekarze prowadzący prywatne praktyki lekarskie.

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/bezplatna-pomoc-medyczna-dla-obywateli-ukrainy

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...