Warszawa, Wrocław przyjmuje uchodźców…a co mogą zrobić pozostali?

marzec 6, 2022 by
Kategoria: Pomoc dla rodzin z Ukrainy

Dzisiaj kluczowa jest koordynacja w przekazywaniu darów/rzeczy potrzebnych organizacji z Ukrainy. Można zrobić to w różny sposób, ale skoro mamy pomoc dedykowaną to może ktoś wesparł by Pawła z logistyką na granicy. To pierwsze.

Drugie to przygotowanie pomocy dla dzieci w zakresie edukacyjnym, wakacyjnym, pobytowym. To możemy robić lokalnie i wspierać informacjami, darami punkt w Gdańsku gdzie Kuba czeka na wsparcie.

Trzecie…każdy pomysł się przyda.

Zakładam, że za chwilę jednak wszyscy będziemy mieli okazję do wykazania naszej solidarności z rodzinami takimi jak my i jest to tylko kwestia czasu. Warto zatem dzielić się informacjami i wymieniać doświadczenia. Każdy może zrobić coś specjalnego od siebie…Kobas już wyraził gotowość do dzielenia się wiedzą na temat ZD i im więcej takich propozycji dawajcie znać będziemy o nich informować wszystkich.

JA WAM DZIĘKUJĘ ZA TO, CO POKAZALIŚCIE DZISIAJ, WCZORAJ, PRZEDWCZORAJ…od dnia wybuchu wojny. Jestem dzisiaj dumny z bycia Polakiem, bo za za tym olbrzymim wsparciem stoją PRAWDZIWI, CZĘSTO NIEZNANI MI POLACY z wielką silą emocji. Dziękuję i dziękuję za to, że jesteście bohaterami w tym zwykłym dniu, w nadzwyczajnej sytuacji….Karino, Maju, Andrzeju, Elu, Pawle, Gosiu, Kuba, Iwono, Marto, Magdo, Magdo, Elu, Wojtku, Tomku, Tomku, Andrzeju, Agnieszko, Andrzeju,….Wam wymienionym i tym nie wymienionym jeszcze raz bardzo dziękuję. I WCIĄŻ PAMIETAM O TYCH OSOBACH NA GRANICY, KÓTRZY POWODUJĄ ŻE NOWE ŻYCIE DLA UKRAIŃCÓW STAJE SIĘ ŁATWIEJSZE JUŻ WTEDY.

Komentarze

1 Komentarz do “Warszawa, Wrocław przyjmuje uchodźców…a co mogą zrobić pozostali?”
  1. K pisze:

    W długiej perspektywie będzie potrzebne zakwaterowanie, edukacja, ale przede wszystkim praca. Szacuje się, że przybedzie ok 3, może 5 mln imigrantów, głównie kobiety w wieku produkcyjnym i ich dzieci. Tutaj już będzie można działać bardzo lokalnie i oferować pracę, czy to dorywcza czy w dłuższej perspektywie. Pamiętajmy też o tym

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...